ME w piłce ręcznej 2022: Polska pokonała Austrię w pierwszym meczu

Piłka ręczna
ME w piłce ręcznej 2022: Polska pokonała Austrię w pierwszym meczu turnieju

Reprezentacja Polski odniosła zwycięstwo w pierwszym meczu mistrzostw Europy. Podopieczni Patryka Rombla pokazali się z dobrej strony i pokonali Austriaków 36:31.

Pierwsza połowa do pewnego momentu była dość wyrównana. Na prowadzenie Polacy wyszli przy stanie 6:5. Następnie utrzymywali przewagę jednej lub dwóch bramek. W końcu Biało-Czerwoni zanotowali trzy trafienia z rzędu i doprowadzili do wyniku 15:11. Ostatecznie na przerwę zawodnicy trenera Rombla zeszli prowadząc 17:14. Najskuteczniejszy w pierwszej odsłonie gry był Szymon Sićko, który zdobył pięć bramek. Niemniej jednak dyspozycja całego zespołu zasługiwała na pochwałę.

Po zmianie stron Polacy powiększyli przewagę punktową. Nasi szczypiorniści wyszli na pięć punktów przy stanie 21:16. Taką przewagę utrzymywali przez większą część drugiej odsłony. Względny spokój w dążeniu do zwycięstwa zaburzyła sytuacja z 48. minuty. Po faulu Sićki zawodnicy obu drużyn skoczyli sobie do gardeł. Sędziowie obejrzeli sytuację na VAR i zdecydowali o wykluczeniu z gry lewego rozgrywającego reprezentacji Polski.

To jednak nie zdeprymowało Polaków. Cztery minuty przed końcem gry wyszli na pięciobramkowe prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 36:31. Najwięcej bramek dla reprezentacji rzucił Arkadiusz Moryto. Prawoskrzydłowy trafił 12 razy i otrzymał nagrodę MVP.

W drugim meczu grupy D zmierzyły się Niemcy i Białoruś. Lepsi okazali się nasi zachodni sąsiedzi, którzy wygrali 33:29. Kolejne spotkanie Polacy zagrają z Białorusinami w niedzielę. Dwa dni później czeka nas konfrontacja z Niemcami.

Austria - Polska 31:36 (14:17)

MVP: Arkadiusz Moryto

Austria: Golub Doknic, Ralf Patrick Haeusle - Sebastian Frimmel 8, Fabian Posch 7, Robert Weber 4, Alexander Hermann 3, Mykola Bilyk 3, Gerald Zeiner 3, Janko Bozovic 1, Boris Zivkovic 1, Tobias Wagner 1, Daniel Dicker, Lukas Herburger, Julian Ranflt, Eric Damboeck, Lukas Hutecek.

Polska: Mateusz Kornecki, Mateusz Zembrzycki - Arkadiusz Moryto 9, Michał Daszek 6, Przemysław Krajewski 6, Szymon Sićko 6, Kamil Syprzak 2, Ariel Pietrasik 2, Michał Olejniczak 2, Patryk Walczak 2, Maciej Gębala 1, Piotr Jędraszczyk, Krzysztof Komarzewski, Bartłomiej Bis, Melwin Beckman, Maciej Pilitowski.