Media: Nagły zwrot sytuacji ws. zatrudnienia nowego selekcjonera? Zagraniczny trener faworytem?

Piłka nożna
Media: Nagły zwrot sytuacji ws. zatrudnienia nowego selekcjonera? Zagraniczny trener faworytem?
fot. Cyfrasport
Prezes PZPN-u Cezary Kulesza musi wybrać nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

Jak wynika z informacji przekazanych przez "Przegląd Sportowy", Adam Nawałka nie jest głównym faworytem PZPN-u do objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski. Zdaniem "PS" na prowadzenie w wyścigu o posadę trenera naszej drużyny narodowej nieoczekiwanie wyszedł szwajcarski szkoleniowiec Marcel Koller.

Sensacyjne wręcz informacje przekazał "Przegląd Sportowy", który twierdzi, że czwartkowe spotkanie trenera Nawałki z prezesem PZPN-u Cezarym Kuleszą było całkowicie przypadkowe.

 

- Panowie rozmawiali ze sobą w czwartkowy wieczór w hotelu Regent, po tym, jak na siebie niespodziewanie trafili. Spotkanie obserwował jeden z hotelowych gości, który puścił w świat informację, że były selekcjoner i szef PZPN właśnie się dogadują co do objęcia kadry przez Nawałkę - czytamy na stronie internetowej "Przeglądu Sportowego".

 

ZOBACZ TAKŻE: Nocne spotkanie Kuleszy i Nawałki

 

Dziennikarz "PS" Maciej Szmigielski zdementował wszystkie dotychczasowe informacje przekazywane przez polskie media. - W piątek rano niektórzy dziennikarze pisali, że Nawałka już kompletuje sztab szkoleniowy kadry i jest w stałym kontakcie z Kuleszą. Sęk w tym, że do drugiego spotkania nie doszło. Prezes PZPN w piątek przed południem owszem spotkał się, ale nie z Nawałką, ale z premierem Mateuszem Morawieckim, gdzie ogłosili program wsparcia dla polskich klubów. Po tym spotkaniu Kulesza opuścił Warszawę - pisze dziennikarz.

 

Ponadto w artykule, który ukazał się na stronie "Przeglądu Sportowego", pojawia się nazwisko nowego faworyta, który może zastąpić Paulo Sousę. Jest nim Szwajcar Koller.

 

61-latek to były piłkarz Grasshoppers Zurych i reprezentacji Szwajcarii. Od 1997 roku pracuje jako trener. Prowadził między innymi Grasshoppers Zurych, 1.FC Koeln, VfL Bochum czy FC Basel, w którym ostatnio pracował. 61-latek od sierpnia 2020 roku pozostaje bez pracy, gdy po dwóch latach zakończył współpracę z klubem z Bazylei. W latach 2011-2017 był selekcjonerem reprezentacji Austrii.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie