Zamienił Nysę na Lazurowe Wybrzeże! Znany siatkarz po wielu latach opuścił PlusLigę

Siatkówka
Zamienił Nysę na Lazurowe Wybrzeże! Znany siatkarz po wielu latach opuścił PlusLigę
fot. Cyfrasport
Nikołaj Penczew wywalczył m.in. mistrzostwo Polski 2015 z Asseco Resovią.

Nikołaj Penczew na początku stycznia rozstał się ze Stalą Nysa. Jak się okazało, bułgarski przyjmujący przeniósł się do francuskiego klubu AS Cannes VB. Siatkarz rozstał się z PlusLigą po blisko dziesięciu latach gry na polskich parkietach.

Nikołaj Penczew trafił do PlusLigi z Copra Elior Piacenza w 2012 roku. Rozpoczął w Effectorze Kielce (2012–13), a później zafundował sobie prawdziwe siatkarskie Tour de Pologne. Asseco Resovia (2013–16), PGE Skra Bełchatów (2016–18), Stocznia Szczecin (2018), Onico Warszawa (2018–19), Aluron Virtu CMC Zawiercie (2019–20), Cuprum Lubin (2020–21) i Stal Nysa (2021–22) to kolejne kluby, których barwy reprezentował Bułgar.

 

Zobacz także: Nikołaj Penczew opuścił Stal Nysa

 

Warto zaznaczyć, że w PlusLidze osiągnął wiele sukcesów: mistrzostwo Polski wywalczył z Asseco Resovią (2015) i PGE Skrą (2018), cztery razy był wicemistrzem. Sięgnął też po dwa Superpuchary Polski, a z klubem z Rzeszowa dotarł do finału Ligi Mistrzów 2015.

 

Kilka dni temu Stal Nysa poinformowała o rozwiązaniu kontraktu z Penczewem. Po wielu sezonach gry w Polsce, 29-letni siatkarz postanowił zmienić klimat i przeniósł się do ligi francuskiej.

 

AS Cannes Volley-Ball to mistrz Francji z 2021 roku. W obecnych rozgrywkach radzi sobie jednak fatalnie. Z dorobkiem 7 punktów (bilans meczów 3–13) zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Penczew zamienił więc ostatnią ekipę ligi polskiej, na ostatnią drużynę ligi francuskiej. Miejmy nadzieję, że pomoże klubowi z Cannes wygrzebać się z dołu tabeli.   

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie