Puchar Włoch: Genoa przegrała po dogrywce. AC Milan w ćwierćfinale

Trafienie Oliviera Giroud doprowadziło do dogrywki

W meczu 1/8 finału Pucharu Włoch AC Milan podejmował Genoę. Spotkanie zakończyło się triumfem mediolańczyków 3:1. O ich zwycięstwie zadecydowały dwie bramki zdobyte w dogrywce.

Wynik spotkania w 17. minucie otworzył Leo Ostigard. Manolo Portanova dośrodkował z rzutu rożnego, a nieprzypilnowany przez defensorów AC Milan norweski obrońca wyskoczył i głową skierował piłkę do bramki przeciwników. Genoa jeszcze przed przerwą miała szanse, by powiększyć swoją przewagę. Gospodarze nie byli w stanie przebić się przez defensywę rywali.

Wyrównanie przyszło w 74. minucie. Olivier Giroud wykorzystał dokładne dośrodkowanie Theo Hernandeza i bez problemu wpakował piłkę do siatki. Mediolańczycy mieli okazję, by wyjść na prowadzenie na chwilę przed końcem podstawowego czasu gry. Mocnym strzałem zza pola karnego popisał się Alessandro Florenzi, jednak Adrian Semper złapał futbolówkę.

O wyniku starcia musiała zadecydować dogrywka. Najpierw na listę strzelców wpisał się Rafael Leao. Portugalczyk zdołał przelobować bramkarza gości. Po jego strzale piłka odbiła się od słupka, po czym zatrzepotała w siatce. Gwóźdź do trumny gości wbił Alexis Saelemaekers, który golem zakończył skutecznie rozegrany kontratak swojego zespołu.

Dzięki temu zwycięstwu AC Milan awansował do kolejnej rundy Pucharu Włoch. W ćwierćfinale mediolańczycy staną naprzeciwko triumfatora starcia Lazio - Udinese.

AC Milan - Genoa 3:1 po dogrywce (0:1, 1:1, 2:1)

Bramki: Olivier Giroud 74, Rafael Leao 102, Alexis Saelemaekers 112 - Leo Ostigard 17