300. gol Lewandowskiego w Bundeslidze. Polak skompletował hat-tricka w meczu z FC Koeln

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe FC Koeln 4:0 w spotkaniu 19. kolejki Bundesligi. Znakomite spotkanie rozegrał Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski skompletował hat-tricka i ma już na koncie 300 bramek w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech.

Ekipa mistrza Niemiec wyszła na prowadzenie w dziewiątej minucie gry. Lewandowski otrzymał podanie na wolne pole i precyzyjnym strzałem pokonał Marvina Schwabe. Na 2:0 podwyższył Corentin Tolisso. Francuz przejął piłkę na skraju pola karnego i skierował ją w okienko bramki gospodarzy.

W 31. minucie do siatki trafili piłkarze FC Koeln. Ostatecznie sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Do przerwy utrzymało się dwubrakowe prowadzenie Bawarczyków.

Po raz drugi na listę strzelców Lewandowski wpisał się w 63. minucie. Ponownie otrzymał piłkę na wolne pole i tym razem wykończył akcję lewą nogą. Trzeciego gola kapitan reprezentacji Polski dołożył 11 minut później. Podobnie jak przy golu na 3:0 asystował Leroy Sane. 33-latek z zimną krwią wykończył akcję i zdobył swojego 300. gola w Bundeslidze.

W obecnych rozgrywkach Lewandowski ma 23 trafienia na koncie. Polak ma sześć goli więcej od drugiego w klasyfikacji strzelców Patrika Schicka z Bayeru Leverkusen. Bayern Monachium prowadzi w Bundeslidze z przewagą sześciu punktów nad Borussią Dortmund.

FC Koeln - Bayern Monachium 0:4 (0:2)

Bramki: Lewandowski 9, 62, 74, Tolisso 25