Kto zostanie selekcjonerem? Roman Kołtoń zdradził nazwisko

Piłka nożna
Kto zostanie selekcjonerem? Roman Kołtoń zdradził nazwisko
fot. Cyfrasport
Roman Kołtoń zdradził, kto ma zostać nowym selekcjonerem

Według Romana Kołtonia przyszły selekcjoner reprezentacji Polski jest już wybrany. Jak poinformował, na 99 procent polską kadrę ponownie obejmie Adam Nawałka.

Piłkarską reprezentację Polski czeka spore wyzwanie. W marcu Biało-Czerwoni zmierzą się z Rosją na wyjeździe w meczu barażowym eliminacji do mistrzostw świata.

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski i inni kluczowi reprezentanci Polski chcą powrotu Adama Nawałki

 

Co gorsze na razie polska drużyna narodowa nie ma selekcjonera. Warto przypomnieć, że w grudniu 2021 roku drużynę opuścił Paulo Sousa. Cezary Kulesza jeszcze nie podał informacji, kto będzie następcą Portugalczyka. Mimo to Kołtoń twierdzi, że szkoleniowiec kadry już został wybrany.

 

Twórca "Prawdy Futbolu" stwierdził, że prawie na pewno "nowym" selekcjonerem zostanie Nawałka. "AN 99 procent... Słyszę, że „dobra, konkretna atmosfera spotkania” z CK… Prezentacja na PGE Narodowym na dniach" - napisał na swoim koncie na Twitterze Kołtoń.

 

 

Oczywiście skrót "AN" ma oznaczać Adama Nawałkę, natomiast "CK" to Cezary Kulesza. 

 

- Kiedy usłyszałem, że wszystko jest już ustalone, to odetchnąłem - mówił w programie "Prawda Futbolu" Kołtoń - To było już 19 dni bez selekcjonera - stwierdził. 

 

Dziennikarz powiedział też o nazwiskach, które pojawiały się w mediach w kontekście przyszłego selekcjonera.

 

- Niektóre kandydatury były tylko medialne. Mimo to niektóre nazwiska pojawiły się na biurku Kuleszy. Co więcej, był też nawiązany kontakt. Zostało wysłane również CV - ocenił.

 

Ekspert zdradził, że rozmawiał już z Nawałką. Trener stwierdził, że przed spotkaniem z Rosją poleciałby do każdego powołanego piłkarza. Chce każdemu z nich przekazać wskazówki dotyczące taktyki i nastawienia przed barażowym starciem.

 

Zastanawiano się również, czy nowy trener zostanie powołany tylko na mecze w barażach eliminacji do mistrzostw świata. Jak stwierdził Kulesza w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" selekcjoner na pewno będzie kontynuował swoją pracę, nieważne, czy Polska awansuje na mundial.

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie