Pekin 2022: Pięcioro polskich biathlonistów z kwalifikacją olimpijską

Zimowe
Pekin 2022: Pięcioro polskich biathlonistów z kwalifikacją olimpijską
fot. PAP
Pięcioro polskich biathlonistów - cztery kobiety i Grzegorz Guzik - wywalczyło kwalifikację olimpijską na igrzyska w Pekinie (4-20 lutego).

Pięcioro polskich biathlonistów - cztery kobiety i Grzegorz Guzik - wywalczyło kwalifikację olimpijską na igrzyska w Pekinie (4-20 lutego). Ostateczny ranking zostanie stworzony po trwającym weekendzie, ale sytuacja Biało-Czerwonych już się nie zmieni.

W specjalnym rankingu olimpijskim, stworzonym wyjątkowo przed lutowymi igrzyskami z powodu pandemii COVID-19, Polki uplasowały się w drugiej dziesiątce, a to daje im cztery miejsca startowe. Nie będzie zatem możliwości zabrania piątej zawodniczki, która mogłaby dać więcej opcji np. przy ustalaniu składu sztafety.

 

Zobacz także: Pekin 2022: WADA ostrzega sportowców przed jedzeniem mięsa z nieznanych źródeł

 

W rywalizacji mężczyzn Polacy nie zmieścili się w czołowej dwudziestce wspomnianego rankingu i nie zdobyli tą drogą ani jednej kwalifikacji. Regulamin przewiduje jednak określoną liczbę "dzikich" kart dla przedstawicieli krajów z pozycji 21. i niższych. Guzikowi udało się zdobyć jedną z nich.

 

Kwalifikacje nie są imienne, jednak zarząd Polskiego Związku Biathlonu już wcześniej zdecydował, że w przypadku wywalczenia "dzikiej karty" na igrzyska pojedzie zawodnik, który ją zdobył. Skład kobiecej kadry zostanie podany później.

 

W Chinach w biathlonie zostanie rozdanych 11 kompletów medali, w tym w sztafecie mężczyzn 4x7,5 km oraz w sztafecie mieszanej 4x6 km.

 

W tych dwóch konkurencjach Biało-Czerwonych zabraknie.

fot. PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie