PlusLiga: PGE Skra wygrała w Nysie

Siatkarze PGE Skry odnieśli zwycięstwo w okrojonym składzie.

Stal Nysa przegrała z PGE Skrą Bełchatów 1:3 w spotkaniu 16. kolejki PlusLigi. Obie drużyny mają obecnie problemy kadrowe, ale lepiej w trudnej sytuacji poradzili sobie goście.

Pierwszy set bez wielkich emocji. W środkowej części skuteczniejsi w ataku siatkarze z Bełchatowa wypracowali wyraźną przewagę (10:13, 11:16) i później kontrolowali sytuację. Wygrali też trzy ostatnie akcje tej części meczu Mihajlo Mitić skutecznie zaatakował, później siatkarze Skry dwukrotnie zatrzymali rywali blokiem i było po secie (18:25).

Początek drugiej odsłony to wyrównana walka (7:7), później jednak poszła seria bełchatowian i gospodarze przegrywali 7:12. Stal jeszcze próbowała nawiązać walkę i złapała punktowy kontakt (17:18). Mogła nawet wyrównać, ale zaciętą akcję atakiem blok-aut skończył Damian Schulz. Końcówka tej partii to dominacja gości, a wynik ustalił punktowy blok, który nadal był mocną bronią bełchatowian. Walki było więcej, ale rezultat taki sam – 18:25.

Trzecia odsłona rozpoczęła się obiecująco dla gospodarzy (4:2, 8:6). Bełchatowianie odrobili straty i wydawało się, że opanowali sytuację. W środkowej części seta gospodarze odzyskali jednak inicjatywę. Popisali się punktową serią przy zagrywkach Kamila Kwasowskiego (18:13), a w końcówce utrzymali przewagę. Popisali się kolejną serią, zwieńczoną asem Wassima Ben Tary (23:15). Seta skutecznym atakiem zamknął Dominik Kramczyński (25:19), który wrócił ostatnio do Nysy z wypożyczenia.

Podrażnieni bełchatowianie efektownie zaczęli czwartego seta (1:5) i długo utrzymywali kilkupunktową przewagę. Gospodarze nie rezygnowali, znów zaczęli dobrze zagrywać i złapali punktowy kontakt (15:16). Punktowy blok dał im wyrównanie (20:20). W kluczowych akcjach gospodarze popełnili jednak błędy, a ostatnią akcję meczu skończył Karol Kłos (22:25).

Skrót meczu Stal - PGE Skra:

Najwięcej punktów: Wassim Ben Tara (19), Zouheir El Graoui (14) – Stal; Damian Schulz (14), Milad Ebadipour (13), Dick Kooy (13), Mateusz Bieniek (11), Karol Kłos (11) – PGE Skra. MVP: Mateusz Bieniek (5/10 = 50% skuteczności w ataku + 3 asy serwisowe + 3 bloki).

Stal Nysa – PGE Skra Bełchatów 1:3 (18:25, 18:25, 25:19, 22:25)

Stal: Kamil Kwasowski, Moustapha M'Baye, Wassim Ben Tara, Zouheir El Graoui, Mariusz Schamlewski, Marcin Komenda – Michał Ruciak (libero) oraz Patryk Szwaradzki, Bartosz Bućko, Dominik Kramczyński, Kamil Dembiec (libero), Patryk Szczurek. Trener: Daniel Pliński.
PGE Skra: Mateusz Bieniek, Damian Schulz, Dick Kooy, Karol Kłos, Mihajlo Mitić, Milad Ebadipour – Kacper Piechocki (libero) oraz Robert Milczarek (libero). Trener: Slobodan Kovač.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 16. kolejki PlusLigi:

2022-01-14: Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk 3:1 (18:25, 25:20, 25:22, 25:21)
2022-01-15: Indykpol AZS Olsztyn – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (25:23, 23:25, 25:23, 25:27, 15:12)
2022-01-15: Stal Nysa – PGE Skra Bełchatów 1:3 (18:25, 18:25, 25:19, 22:25)
2022-01-15: LUK Lublin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-01-16: GKS Katowice – Aluron CMC Warta Zawiercie (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)

Mecz Cerrad Enea Czarni Radom – Asseco Resovia - zaplanowany na piątek 14 stycznia, został przełożony

Mecz Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa - zaplanowany na niedzielę 16 stycznia, został przełożony.

Mecz awansem z 18. kolejki:

2022-01-16: Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport).