Szalony mecz w NHL! Dwie bramki w cztery sekundy i pewna wygrana Wild

Mats Zuccarello

Hokeiści Minnesota Wild zdobyli dwie bramki w ciągu czterech sekund, a cały piątkowy mecz ligi NHL z Anaheim Ducks na własnym lodowisku wygrali 7:3. Nazem Kadri uratował z kolei zwycięstwo drużynie Colorado Avalanche, która pokonała po karnych Arizona Coyotes 4:3.

Wspomniane dwa gole w bardzo krótkim odstępie czasu w hali Xcel Energy Center w Saint Paul zdobyli w trzeciej tercji Matt Boldy i Mats Zuccarello. Ten drugi wcześniej już raz wpisał się na listę strzelców.

Bramkarz gospodarzy Kaapo Kahkonen zanotował 39 skutecznych interwencji. Dobrego dnia nie miał występujący na tej samej pozycji w Ducks Anthony Stolarz - po przepuszczeniu sześciu z 29 strzałów został zmieniony w drugiej minucie trzeciej tercji. Lukas Dostal, który go zastąpił, obronił 12 z 13 uderzeń.

Po pięciu nieudanych próbach innych zawodników jako jedyny karnego podczas spotkania w Denver wykorzystał Kadri. Uratował tym samym zwycięstwo miejscowej ekipie, która według bukmacherów była zdecydowanym faworytem meczu z Coyotes. Hokeiści Avalanche wygrali tym samym 13. z rzędu mecz we własnej hali. Golkiper "Kojotów" Iwan Proswietow zatrzymał 44 strzały rywali w regulaminowym czasie gry i dodatkowo dwa w serii karnych. Jego drużyna będzie miała okazję do rewanżu już w sobotni wieczór w Arizonie.

W trzecim piątkowym meczu NHL Florida Panthers rozgromili u siebie Dallas Stars 7:1, a Sam Bennett popisał się hat-trickiem.