ME w piłce ręcznej 2022: Polska - Białoruś. Relacja i wynik na żywo

Piłka ręczna

Czas na mecz Polska - Białoruś w ME w piłce ręcznej 2022. Białorusini będą drugim rywalem polskich piłkarzy ręcznych w rozgrywanym na Węgrzech i w Słowacji turnieju. Wygrana da Polakom niemal pewny awans do drugiej fazy turnieju. Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Białoruś od 20:30.

Mimo wielu perturbacji związanych z pozytywnymi wynikami testów na COVID-19 i niepewności, czy w ogóle uda się zagrać, zespół trenera Patryka Rombla na inaugurację pokonał w piątek Austrię 36:31. Białorusini z kolei ulegli uchodzącym za faworyta grupy D Niemcom 29:33.

 

W związku z tym, że do drugiej fazy turnieju awansują po dwie drużyny z każdej z sześciu grup, wygrana postawi Polaków w bardzo korzystnej sytuacji.

 

Spotkanie, które w Bratysławie rozpocznie się o godz. 20.30, będzie pojedynkiem klubowych kolegów z Łomża Vive Kielce. W pierwszych meczach ME Arkadiusz Moryto zdobył dziewięć goli, Szymon Sićko - sześć, a prym w ekipie białoruskiej wiedli zawodnicy mistrza Polski - Władysław Kulesz - 7 i Arciom Karalek 6.

 

W ME oba zespoły zmierzyły się ostatnio w 2016 roku, kiedy biało-czerwoni zwyciężyli 32:27. W niedzielę z tamtego składu na boisko mogą wybiec m.in. Michał Daszek i Kamil Syprzak. Rok później był remis i porażka w eliminacjach kolejnego Euro, a później układające się na remis cztery potyczki towarzyskie.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Polska - Białoruś od 20:30.

psl, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie