Pekin 2022: Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na igrzyska

Zimowe
Pekin 2022: Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na igrzyska
fot. PAP
Kamil Stoch jest wśród skoczków, którzy wybiorą się na igrzyska olimpijskie do Pekinu.

Trener Michal Doleżal ogłosił po zawodach Pucharu Świata w skokach w Zakopanem, że Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Stefan Hula są kandydatami do wyjazdu na igrzyska w Pekinie. Ten wybór musi jeszcze zatwierdzić Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego.

Konkurs na Wielkiej Krokwi zakończył okres kwalifikacyjny na 24. Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

 

W niedzielę Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) opublikowała oficjalne kwoty dla reprezentacji narodowych. Od tego momentu ekipy będą miały już tylko kilka dni na ogłoszenie nazwisk zawodników, którzy polecą do Chin.

 

ZOBACZ TAKŻE: PŚ w Zakopanem: Marius Lindvik najlepszy. Piotr Żyła najwyżej z Polaków

 

Walka o olimpijskie paszporty rozpoczęła się w lecie 2020 roku. Każde państwo ma prawo wysłać do Pekinu maksymalnie pięciu mężczyzn i cztery kobiety (w sumie wystartuje, odpowiednio, 65 i 40). Polska według specjalnego rankingu mogła wystawić reprezentację składającą się z pięciu mężczyzn i dwóch kobiet.

 

W tych kryteriach według wstępnej listy sporządzonej przez FIS znajdowali się: 8. w rankingu Stoch, 9. Kubacki, 10. Żyła, 21. Andrzej Stękała i 26. Jakub Wolny. Wśród pań - 43. Kinga Rajda i 54. Nicole Konderla.

 

 

Rywalizacja o medale w tej dyscyplinie rozpocznie się 5 lutego na skoczni normalnej w Zhangjiakou kwalifikacjami mężczyzn i konkursem indywidualnym kobiet.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie