PŚ w saneczkarstwie: Zwycięstwa Madeleine Egle i sztafety Niemiec w Oberhofie

Niemiecka sztafeta najlepsza w Oberhofie

Austriaczka Madeleine Egle wygrała zawody Pucharu Świata saneczkarek w niemieckim Oberhofie, wyprzedzając dwie reprezentantki gospodarzy - prowadzącą w klasyfikacji generalnej Julię Taubitz oraz Annę Berreiter. Klaudia Domaradzka zajęła 22. miejsce.

Egle, która zwyciężyła także przed tygodniem w łotewskiej Siguldzie, uzyskała nad Taubitz tylko 0,020 s przewagi. Berreiter straciła do triumfatorki 0,265 s. Strata Domaradzkiej wyniosła 1,236 s. Polka była szybsza od czterech rywalek.

Przed ostatnimi w sezonie zawodami PŚ, które odbędą się w przyszły weekend w szwajcarskim St. Moritz, w klasyfikacji generalnej przewaga Taubitz nad Egle zmalała do 57 punktów.

W drugiej niedzielnej konkurencji, sztafecie, triumfowali gospodarze, startujący w składzie: Taubitz i Johannes Ludwig w jedynkach oraz Toni Eggert i Sascha Benecken w dwójkach. Niemcy wyprzedzili o 0,535 s Łotyszy oraz o 0,541 Austriaków.

Polacy (Klaudia Domaradzka i Kacper Tarnawski w jedynkach oraz Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski w dwójkach) na dziewiątym miejscu w stawce 11 drużyn, ze stratą 3,237 s.