Piotr Żyła: Ogólnie jestem zadowolony, bo w drugim skoku wreszcie odpaliłem

Zimowe
Piotr Żyła: Ogólnie jestem zadowolony, bo w drugim skoku wreszcie odpaliłem
fot. PAP/EPA
Piotr Żyła był najlepszym z Polaków w niedzielnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Zakopanem. Zajął 17. miejsce.

- Ogólnie jestem zadowolony, bo w drugim skoku wreszcie odpaliłem - podsumował swój występ Piotr Żyła, najlepszy z Polaków w niedzielnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Zakopanem. Wiślanin zajął 17. miejsce.

Żyła (123,5 i 131,5 m) stwierdził, że jego plan na ten konkurs niemal się powiódł. - No bo gdyby nie ten pierwszy skok, to byłoby naprawdę super. W sumie, nie powiem, jestem zadowolony, bo w drugim wreszcie odpaliłem - zaznaczył.

 

ZOBACZ TAKŻE: PŚ w Zakopanem: Marius Lindvik najlepszy. Piotr Żyła najwyżej z Polaków

 

- To ogólnie nie były dla mnie łatwe konkursy. Najpierw wiadomość, że test na COVID-19 jest pozytywny, potem kolejna - następne są negatywne, no a ja byłem już w drodze do domu! W drużynowym pierwszy skok nie był zbyt dobry, bo źle rozpocząłem najazd, w drugim było już znacznie lepiej (123,5 i 130,5). Dziś było w miarę równo, chociaż chciałoby się polecieć dalej - wyliczał zawodnik WSS Wisła w Wiśle.

 

Paweł Wąsek uplasował się na 22. miejscu (125,5 i 124), 27. był Stefan Hula (126 i 124m), a do finałowej serii nie weszli: 32. Maciej Kot (124,5), 38. Jakub Wolny (121,5), 41. Klemens Murańka (120), 42. Tomasz Pilch (118,5) i 47. Andrzej Stękała (120,5).

 

48. w niedzielnym konkursie Aleksander Zniszczoł (115,5) był zawiedziony swoimi występami w Zakopanem.

 

- Miałem nadzieję na więcej, bo ostatnio szło mi naprawdę nieźle, a tu zawaliłem trochę na najeździe i ... skończyło się tak a nie inaczej. Naprawdę szkoda, bo przecież ważyły się chociażby losy wyjazdu na igrzyska - podsumował swój występ skoczek KS Wisła Ustronianka.

 

Tuż po zakończeniu niedzielnego konkursu Polski Związek Narciarski przekazał w mediach społecznościowych, że Michal Doleżal ogłosił skład reprezentacji na rozpoczynające się 4 lutego Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Lista powołanych znajduje się w tym miejscu.

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie