Novak Djokovic wrócił do domu

Tenis
Novak Djokovic wrócił do domu
fot. PAP/EPA
Novak Djokovic wrócił do Belgradu

Serbski tenisista Novak Djokovic, któremu unieważniono wizę i nakazano opuszczenie Australii, co uniemożliwiło mu występ w pierwszym tegorocznym turnieju wielkoszlemowym, w poniedziałek wrócił do rodzinnego Belgradu.

Pierwszym etapem podróży lidera rankingu tenisistów był Dubaj, gdzie przesiadł się do samolotu lecącego do stolicy Serbii.

 

W Dubaju 34-letni Djokovic - z założoną maseczką ochronną na twarzy - robił sobie zdjęcia z kibicami, czekając aż pokład samolotu opuszczą członkowie jego sztabu szkoleniowego. Następnie grupa udała się drogą dla pasażerów transferowych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Australia nie wyklucza startu Djokovicia za rok

 

W niedzielę zakończyła się kilkunastodniowa saga z udziałem zawodnika, któremu dwukrotnie cofnięto australijską wizę z powodu braku szczepienia przeciwko COVID-19. Jego prawnicy dwukrotnie odwoływali się od decyzji organów rządowych. Za pierwszym razem jego apelacja została uznana, ale w niedzielę sąd federalny jednogłośnie poparł władze i ocenił ich działanie za legalne.

 

Zgodnie z prawem imigracyjnym Australii Djokovic nie może teraz przez trzy lata uzyskać zgody na wjazd, o ile nie zapadnie decyzja, że jest to w interesie tego kraju.

 

Djokovic, dziewięciokrotny triumfator Australian Open, nie poddał się obowiązkowemu dla uczestników tego turnieju szczepieniu przeciwko COVID-19, a później powoływał się na zwolnienie lekarskie wystawione mu jako ozdrowieńcowi. W wydanym po niedzielnym wyroku sądu oświadczeniu podkreślił, że jest nim rozczarowany, ale będzie go respektował.

 

Zwolnienie Serba z obowiązkowego szczepienia wywołało niezadowolenie większości Australijczyków, na co wskazywały badania opinii publicznej.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie