Daniel Andre Tande i Fredrik Villumstad z pozytywnymi wynikami testów na koronawirusa

Zimowe
Daniel Andre Tande i Fredrik Villumstad z pozytywnymi wynikami testów na koronawirusa
Fot. PAP
Daniel Andre Tande

Daniel Andre Tande i Fredrik Villumstad otrzymali pozytywne wyniki testów na COVID-19. Taką informację podał NRK Sport. To bardzo złe wieści dla reprezentacji Norwegii przed rozpoczynającymi się za 16 dni igrzyskami olimpijskimi w Pekinie.

Tande i Villumstad mieszkali razem w pokoju podczas zawodów Pucharu Świata w Zakopanem. Ponadto zwycięzca niedzielnego konkursu indywidualnego na Wielkiej Krokwi Marius Lindvik został wskazany jako osoba, która miała bliski kontakt z Tandem. Pierwszy test PCR 23-latka dał jednak wynik negatywny. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Pekin 2022: Polski Związek Narciarski zatwierdził 27-osobowy skład na igrzyska

 

 

Trener reprezentacji Norwegii Alexander Stoeckl w rozmowie NRK Sport wyraził obawę, że wkrótce mogą pojawić się kolejne pozytywne wyniki wśród członków kadry. Przypomnijmy, że igrzyska rozpoczną się za 16 dni, lecz sportowcy udadzą się do Chin odpowiednio wcześniej w celu aklimatyzacji. 

 

Cztery lata temu w Pjongczang Norwegowie sięgnęli po złoty medal w konkursie drużynowym. Tande był członkiem zwycięskiej czwórki. 

 

W klasyfikacji generalnej PŚ Tande zajmuje 25. miejsce, zaś Villumstad jest 40. Obaj zawodnicy walczyli o miejsce w norweskiej kadrze na nadchodzące igrzyska olimpijskie. Najważniejszą imprezę czterolecia poprzedzą mistrzostwa Norwegii. Oczywiście, Tande i Villumstad nie wystąpią w zawodach, podobnie jak Lindvik, który na wszelki wypadek został w izolacji. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie