ME w piłce ręcznej 2022: Polska - Niemcy. Relacja i wynik na żywo

Piłka ręczna

Wtorkowy mecz z Niemcami w Bratysławie zakończy zmagania Polaków w pierwszej fazie mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, których organizatorami są Słowacja i Węgry. Oba zespoły są już pewne awansu z grupy D do drugiej rundy i wynik ich spotkania będzie liczony w dalszej rywalizacji. Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Niemcy na Polsatsport.pl.

Podopieczni trenera Patryka Rombla we wcześniejszych pojedynkach wygrali z Austrią 36:31 i Białorusią 29:20. Zespół niemiecki pokonał te drużyny odpowiednio - 34:29 i 33:29.

 

Przed mistrzostwami ekipa niemiecka uchodziła za faworyta grupy D. To mistrz Europy z 2004 oraz 2016 roku, kiedy gospodarzem turnieju była Polska. W 2007 roku sięgnęła po złoty medal MŚ, pokonując w finale 29:24 biało-czerwonych, prowadzonych wtedy przez Bogdana Wentę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Drugie zwycięstwo Polaków na ME w piłce ręcznej

 

Niemcy przed meczem z "Biało-Czerwonymi" muszą zmierzyć się ze sporym problemem. Kilku zawodników drużyny narodowej naszych zachodnich sąsiadów jest zakażonych koronawirusem. Wśród szczypiornistów, którzy nie będą mogli wziąć udziału w meczu, są m.in.: Kai Haefner, Luca Witzke oraz Timo Kastening.

 

Do rundy zasadniczej awansują po dwa najlepsze zespoły, które utworzą dwie grupy po sześć drużyn. Na tym etapie spotkania odbywać się będą w stolicach obu państw-gospodarzy.

 

Faza decydująca o podziale medali rozegrana będzie w Budapeszcie. Do półfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z grup I (utworzonej z A, B i C) i II (D, E, F).

 

Mecz o brązowy medal i finał - 30 stycznia.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Niemcy na Polsatsport.pl. Początek od godziny 18:00.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie