Media: Jerzy Dudek może pracować w sztabie Adama Nawałki

Piłka nożna
Media: Jerzy Dudek może pracować w sztabie Adama Nawałki
fot. Cyfrasport
Jerzy Dudek może znaleźć się w sztabie Adama Nawałki.

Adam Nawałka lada moment powinien zostać ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski, tymczasem w mediach pojawiają się spekulacje na temat jego sztabu. Być może znajdzie się w nim Jerzy Dudek.

Chociaż PZPN nie ogłosił jeszcze nominacji dla Nawałki, to 64-latek rozpoczął już budowę swojego sztabu. Przede wszystkim chciałby postawić na swoich dotychczasowych współpracowników. Wiele wskazuje jednak na to, że pojawią się także nowe twarze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Adam Nawałka musi być cierpliwy. Prezes PZPN spotka się ze Szwajcarem

 

Jedną z nich mógłby być Łukasz Piszczek. Jak poinformował "Przegląd Sportowy", Nawałka myśli także o Dudku. Ten drugi miałby współpracować z trenerem bramkarzy Jarosławem Tkoczem. "Nie jest tajemnicą, że Tkocz jest – delikatnie określając – takim sobie autorytetem dla golkiperów drużyny narodowej. Wielkiej kariery nie zrobił, w przeciwieństwie do Dudka, który jest jednym z najlepszych bramkarzy w historii polskiej piłki" - można przeczytać w "PS".

 

Dudek to były bramkarz m.in. Feyenoordu Rotterdam, Liverpool FC i Realu Madryt. W reprezentacji Polski grał w latach 1998-2013. W sumie wystąpił w 60 spotkaniach.

 

Nawałka był selekcjonerem reprezentacji Polski w latach 2013-2018. Pod jego wodzą Biało-Czerwoni awansowali na Euro 2016 i MŚ 2018.

 

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie