Mityng Orlen Cup: Mistrzowie olimpijscy i świata wśród gwiazd w Łodzi

Inne
Mityng Orlen Cup: Mistrzowie olimpijscy i świata wśród gwiazd w Łodzi
fot. Cyfrasport
Spośród polskich mistrzów swój start w Atlas Arenie potwierdził m.in. skoczek o tyczce Piotr Lisek.

Mistrzowie świata i olimpijscy oraz czołowi polscy lekkoatleci będą rywalizowali podczas mityngu Orlen Cup 2022 w Łodzi. Zaplanowane na 11 lutego zawody w Atlas Arenie otworzą sezon halowy w Polsce.

We wtorek organizatorzy mityngu ogłosili polskie i zagraniczne gwiazdy, które wezmą udział w łódzkich zawodach.

 

- Już dziś wiemy, że w jednym miejscu udało nam się zgromadzić naprawdę niezwykłych lekkoatletów, którzy gwarantują wysoki poziom. Na listach startowych znaleźli się aktualni mistrzowie Europy, świata i medaliści igrzysk olimpijskich – zapowiedział wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Sebastian Chmara.

 

ZOBACZ TAKŻE: ORLEN Cup Łódź 2022 już 11 lutego. Lekkoatleci czekają na spotkanie z kibicami!

 

Spośród polskich mistrzów swój start w Atlas Arenie potwierdzili m.in. skoczkowie o tyczce Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski i Robert Sobera, kulomioci Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki, najszybsza polska sprinterka Ewa Swoboda oraz płotkarz Damian Czykier.

 

Silnie obsadzone będą konkurencje biegowe, ponieważ do Łodzi przyjadą znakomici sprinterzy – mistrz olimpijski z Tokio w biegach na 100 m i sztafecie 4x100 m Włoch Marcell Jacobs oraz reprezentantka Jamajki Megan Tapper, która w Tokio wywalczyła brązowy medal na 100 metrów.

 

- Będzie także szereg innych światowych gwiazd, jak choćby ubiegłoroczny zwycięzca na 60 metrów w Łodzi Amerykanin Michael Rodgers, mistrz olimpijski z Rio de Janeiro w skoku o tyczce Thiago Braz, halowy mistrz Europy z Torunia w pchnięciu kulą Czech Tomas Stanek, srebrny medalista z Rio na 110 metrów przez płotki Hiszpan Orlando Ortega czy fantastyczna amerykańska sprinterka Dezerea Bryant – dodał Chmara.

 

W Atlas Arenie zawodnicy rywalizować będą w pięciu konkurencjach: biegach na 60 metrów oraz przez płotki (kobiety i mężczyźni), pchnięciu kulą (mężczyźni), skoku wzwyż (mężczyźni) i skoku o tyczce (mężczyźni).

 

Mityng w Łodzi organizowany jest od 2015 roku. Wcześniej pod nazwą Pedro's Cup, a od 2017 roku jako Orlen Cup.

 

Organizatorzy imprezy liczą, że po przerwie fani królowej sportu będą mogli zasiąść na trybunach łódzkiej hali.

 

Orlen Cup 2022 zainauguruje sezon halowy w Polsce. W tym roku będzie on dość krótki. 22 lutego zaplanowano jeszcze Copernicus Cup, a w dniach 5-6 marca w Toruń Arenie lekkoatleci będą rywalizować w mistrzostwach Polski. Następną imprezą będą halowe mistrzostwa świata w Belgradzie (18-20 marca).

MS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie