Polska i Włochy gospodarzami pierwszych mistrzostw Europy U21 i U22

Siatkówka
Polska i Włochy gospodarzami pierwszych mistrzostw Europy U21 i U22
fot. Cyfrasport
Polska i Włochy gospodarzami pierwszych mistrzostw Europy U21 i U22.

Jak poinformowała oficjalna strona Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Tego lata Włochy oraz Polska będą pełnić rolę gospodarzy pierwszych edycji turniejów odpowiednio #EuroVolleyU21W i #EuroVolleyU22M.

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej zdecydowała się wprowadzić rozgrywki dodatkowej grupy wiekowej po rozmowach ze swoimi partnerami, aby ułatwić przejście młodych i utalentowanych siatkarzy i siatkarek w seniorskie szeregi. W turniejach w Polsce i we Włoszech weźmie udział po osiem reprezentacji narodowych, tzn. gospodarze oraz po siedem krajów zakwalifikowanych w pojedynczej rundzie eliminacyjnej, która jest zaplanowana na koniec maja 2022 r.

 

Zobacz także: Gdzie Polacy? Zaskakujące wyniki rankingu najlepszych siatkarzy 2021 roku

 

Finałowe rundy we Włoszech i Polsce odbędą się między 8 i 17 lipca tego roku (dokładne daty zostaną potwierdzone w późniejszym terminie). Do udziału w #EuroVolleyU22M i #EuroVolleyU21W zarejestrowało się odpowiednio po 24 i 18 zespołów ze Starego Kontynentu. W rundach finałowych osiem drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy, z których dwa najlepsze zespoły awansują do półfinałów, a następnie meczów o medale.

 

 

Polacy są zdobywcami brązowych medali zeszłorocznych mistrzostw świata do lat 21, na podium których znalazły same europejskie drużyny, w tym Włochy i Rosja. W #EuroVolleyU22M wezmą zatem udział trzy najlepsze zespoły świata.

 

– Jestem bardzo zadowolony, że #EuroVolleyU22M odbędzie się w Polsce – komentował Prezes PZPS Sebastian Świderski. – Traktujemy siatkówkę poważnie na wszystkich jej poziomach i jesteśmy dumni z naszego systemu szkolenia młodzieży, który jest bezpośrednio powiązany z sukcesami seniorskiej reprezentacji. Wyjątkowość tej konkretnej grupy wiekowej polega na tym, że zawodnicy są w niej u progu seniorskiej kariery, gdzie stawka gry zaczyna gwałtownie rosnąć. Jednocześnie prawdziwą przyjemnością jest być świadkiem tego entuzjazmu, czystych emocji i niekłamanej radości z gry, w połączeniu z wysokim już poziomem technicznych umiejętności, jakie ci młodzi siatkarze posiadają. Cieszę się, że będziemy mogli podzielić się tym wszystkim z kibicami tu w Polsce - dodał.

BS, Polsat Sport, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie