Robert Lewandowski ponownie z oryginalnym zdjęciem po plebiscycie FIFA

Piłka nożna
Robert Lewandowski ponownie z oryginalnym zdjęciem po plebiscycie FIFA
fot. PAP/EPA
Zdjęcia Lewandowskiego z nagrodami powoli stają się już tradycją. "Lewy" w ten sposób znów pokazał, z jakim szacunkiem i dbałością traktuje swoje nagrody.

Zdjęcia Lewandowskiego z nagrodami powoli stają się już tradycją. "Lewy" w ten sposób znów pokazał, z jakim szacunkiem i dbałością traktuje swoje nagrody - w tym przypadku najnowszą statuetkę FIFA The Best dla najlepszego piłkarza na świecie.

Wczoraj Robert Lewandowski znów miał swój wielki moment chwały. Jeden z wielu w ostatnich latach, na miarę jednego z najlepszych napastników i piłkarzy świata - drugi rok z rzędu była to statuetka FIFA The Best.

Lewandowski nie stawił się osobiście w Zurychu, jak wielu innych laureatów, ale to nie przeszkodziło mu, by zostać największą gwiazdą tego wydarzenia. Polak w głosowaniu wyprzedził Leo Messiego oraz Mohameda Salaha. Dodatkiem było drugie wyróżnienie dla Lewandowskiego, czyli miejsce w najlepszej jedenastce minionego roku.

 

Tym razem Polak nie wygrał z tak olbrzymią przewagą, jak poprzednio. Zamiast deklasacji doszło do zaciętej walki, o czym świadczą zdobyte punkty. Lewandowski, jak poinformowała FIFA, zgromadził na swoim koncie 48 punktów. Drugi Leo Messi zakończył batalię z Polakiem z dorobkiem 44 "oczek", a Mohamed Salah uzyskał 39 pkt.

 

Wyboru najlepszego piłkarza roku 2021 dokonali selekcjonerzy i kapitanowie drużyn narodowych, dziennikarze oraz kibice. Bardzo wymowne były głosy, oddane przez największego konkurenta Polaka, czyli Leo Messiego oraz innego giganta ostatnich lat, Cristiano Ronaldo.

 

Czytaj więcej na Interia.pl

Interia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie