Co z przyszłością Roberta Lewandowskiego? Jest kilka scenariuszy

Piłka nożna
Co z przyszłością Roberta Lewandowskiego? Jest kilka scenariuszy
fot. PAP/EPA
Co dalej z Robertem Lewandowskim?

Powoli kończy się obecna umowa Roberta Lewandowskiego z Bayernem Monachium. Jak donosi "Sport Bild" jest już gotowych kilka scenariuszy dotyczących przyszłości kapitana reprezentacji Polski.

Kontrakt "Lewego" kończy się w czerwcu 2023 roku. Mimo to zarówno napastnik, jak i klub z Bawarii chcą już w najbliższych miesiącach przystąpić do rozmów, by przedłużyć pobyt Polaka w Monachium. 

 

Według "Sport Bild" pierwsza opcja zakłada podpisanie kontraktu do 2024 roku. W takim przypadku Lewandowski nadal zarabiałby tyle samo. Napastnik może również przedłużyć umowę o dwa lata, jednak wtedy otrzymywałby mniejsze wynagrodzenie. Warto bowiem przypomnieć, że mistrzowie Niemiec z piłkarzami, którzy przekroczyli próg 30 lat, zazwyczaj rozszerzają obowiązującą ich umowę tylko o rok. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Robert Lewandowski skomentował triumf w plebiscycie FIFA The Best

 

Jeżeli przedłużenie kontraktu nie byłoby możliwe, wtedy Lewandowski opuści Bayern. Mimo to, według dalszych doniesień niemieckiego magazynu, Bawarczycy chcieliby doprowadzić do ewentualnego transferu już w 2022 roku. Nie chcą oni bowiem za darmo oddawać swojego podstawowego piłkarza. 

 

Do rozmów między Polakiem a klubem z Monachium ma dojść w najbliższych miesiącach. 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie