MŚ 2022: Ewentualny finał barażu na Stadionie Śląskim

Piłka nożna
MŚ 2022: Ewentualny finał barażu na Stadionie Śląskim
fot. CyfraSport
Robert Lewandowski

Polscy piłkarze w przypadku awansu do finału barażu o awans do mistrzostw świata, który odbędzie się 29 marca, zagrają to spotkanie w Chorzowie. W razie wcześniejszej porażki również wystąpią tego dnia na Stadionie Śląskim, ale w towarzyskim meczu ze Szwecją lub Czechami.

Obradujący w środę zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydował, że 29 marca biało-czerwoni na pewno wystąpią w Chorzowie. Na razie nie wiadomo jednak, o jaką stawkę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jerzy Dudek dołączy do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski? Wymowny wpis

 

Pięć dni wcześniej reprezentację Polski czeka bowiem w Moskwie na Łużnikach półfinałowy mecz barażowy z Rosją o awans na mundial. Jego zwycięzca zagra w finale u siebie z lepszym z pary Szwecja - Czechy.

 

Jeżeli biało-czerwoni przegrają z Rosją, wystąpią 29 marca na Stadionie Śląskim w meczu towarzyskim. W takim przypadku, jak poinformowano w środę, ich rywalem będzie przegrany z pary Szwecja - Czechy.

 

Marcowe spotkanie początkowo miało odbyć się na PGE Narodowym. Jak oświadczył jednak PZPN, ze względu na obecną sytuację epidemiczną oraz ponowne uruchomienie szpitala tymczasowego na terenie obiektu, mecz nie będzie mógł zostać rozegrany na tej arenie.

 

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie