NHL: Dziewiąta z rzędu porażka Philadelphia Flyers

Hokeiści Philadelphia Flyers przegrali z New York Islanders

Dziewiątej z rzędu porażki w lidze NHL doznali we wtorek hokeiści Philadelphia Flyers. Tym razem "Lotnicy" ulegli we własnej hali New York Islanders 3:4 po karnych.

Flyers mieli dobry okres w grudniu, kiedy wygrali pięć z sześciu spotkań, ale w 2022 roku jeszcze nie udało im się odnieść zwycięstwa. We wtorek do szczęścia zabrakło im niespełna pięć minut. W trzeciej tercji prowadzili bowiem 3:2 po golu Claude'a Giroux, ale Casey Cizikas zdołał wyrównać.

Wcześniej bramki zdobyli James van Riemsdyk i Travis Konecny dla Flyers oraz Robin Salo i Josh Bailey dla Islanders.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i potrzebne były karne. Spotkanie z udziałem filadelfijczyków kończyło się w ten sposób po raz czwarty w tym sezonie i czwarty raz górą okazali się ich rywale. Flyers mają obecnie serię 16 z rzędu niewykorzystanych karnych.

- Takie porażki są wyjątkowo bolesne. Chłopcy grali z olbrzymim poświęceniem, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa. Zadaniem moim i sztabu jest, aby się nie załamali i utrzymali właściwe nastawienie - powiedział trener Flyers Mike Yeo.