PZPN wydał komunikat ws. nowego selekcjonera

Piłka nożna
PZPN wydał komunikat ws. nowego selekcjonera
fot. Cyfrasport
PZPN wydał komunikat ws. nowego selekcjonera

Polski Związek Piłki Nożnej wydał komunikat ws. nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Jak czytamy, prezes Cezary Kulesza ciągle negocjuje z kandydatami.

Ciągle nie wiem, kto zastąpi Paulo Sousę w roli selekcjonera polskiej kadry. Choć media wskazują na Adama Nawałkę, to nic nie jest jeszcze przesądzone. Tak wynika ze słów prezesa PZPN, który powtarza, że ciągle nie podjął ostatecznej decyzji. W grze pozostaje też Szwajcar Marcel Koller.

 

Zobacz także: Czy Nawałka nie zardzewiał? Plusy i minusy nowego-starego selekcjonera wg Ostafińskiego

 

Wydawało się, że selekcjonera poznamy podczas środowego posiedzenia Zarządu PZPN. Tak się jednak prawdopodobnie nie stanie. Polski Związek Piłki Nożnej wydał specjalne oświadczenie.

 

- Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że podczas posiedzenia Zarządu 19 stycznia 2022 roku, Prezes Cezary Kulesza przedstawił aktualną sytuację związaną z wyborem selekcjonera reprezentacji Polski. Prezes poinformował Członków Zarządu, że trwają negocjacje z kandydatami na trenera. Przez wzgląd na ich pomyślny przebieg oraz spokój niezbędny dla najlepszej decyzji, PZPN nie będzie udzielał więcej informacji w tym temacie do czasu jej podjęcia - czytamy.

 

Biało-Czerwoni nie mają trenera od końca grudnia, gdy PZPN rozwiązał kontrakt z Paulo Sousą, na jego prośbę. Portugalczyk objął funkcję trenera Flamengo Rio de Janeiro, a w Polsce spadła na niego duża fala krytyki za odejście z reprezentacji w ważnym dla niej momencie.

 

Nowy trener kadry będzie miał niewiele czasu, ponieważ już 24 marca reprezentację czeka na wyjeździe półfinałowy mecz barażowy z Rosją o awans do mistrzostw świata. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się w finale barażowym 29 marca u siebie z lepszym z pary Szwecja - Czechy.

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Janczyk strzela Termalice

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie