Nie żyje Stanisław Grędziński

Zmarł Stanisław Grędziński

W wieku 77 lat w środę zmarł Stanisław Grędziński, mistrz Europy z 1966 roku w biegu na 400 metrów, uczestnik igrzysk olimpijskich w Meksyku - poinformował w czwartek Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA).

Grędziński specjalizował się w biegu na 400 metrów, ale odnosił sukcesy też w innych konkurencjach. Po zakończeniu kariery był trenerem i działaczem. Mocno zaangażowany w wałbrzyską lekkoatletykę jako prezes sekcji Górnika.

Największe sukcesy święcił w 1966 roku, kiedy w Budapeszcie zdobył złoty medal mistrzostw Europy w biegu na 400 m, a wraz z kolegami triumfował też w sztafecie 4x400 m.

Dwa lata później na igrzyskach w Meksyku biegł w sztafecie 4x400 m, która zajęła czwartą pozycję. Rok później w Atenach zdobył brąz ME w indywidualnej rywalizacji na tym dystansie.

Dwukrotnie był mistrzem kraju w biegu na 400 m, reprezentował Polskę w Pucharze Europy, wiele razy uczestniczył w meczach międzypaństwowych.

W 1999 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.