Australian Open: Ashleigh Barty idzie jak burza i awansowała do 1/8 finału

Ashleigh Barty

Liderka światowego rankingu tenisistek Ashleigh Barty awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju Australian Open, nie tylko bez straty seta, ale i podania. W trzeciej rundzie reprezentantka gospodarzy pokonała rozstawioną z "30" Włoszkę Camilę Giorgi 6:2, 6:3.

W swoich dwóch wcześniejszych spotkaniach w Melbourne Barty odprawiała rywalki w niespełna godzinę. Zwycięstwo nad Giorgi zajęło jej... 61 minut i był to kolejny popis 25-letniej zawodniczki.

Agresywnie grająca Włoszka prezentowała znacznie wyższy poziom niż dwie poprzednie przeciwniczki Australijki, ale i tak nie była w stanie zbytnio zagrozić faworytce. Po ośmiu minutach ta ostatnia prowadziła już 3:0.

Pierwsza rakieta świata wysoką formę zasygnalizowała już na początku stycznia, gdy wygrała imprezę WTA w Adelajdzie. Później miała startować w Sydney, ale zrezygnowała z występu, by odpocząć przed Australian Open.

Barty ma w dorobku dwa tytuły wielkoszlemowe - triumfowała we French Open 2019 i ubiegłorocznym Wimbledonie. Jej najlepszym wynikiem w Melbourne jest jak na razie półfinał z 2020 roku, a w poprzedniej edycji odpadła rundę wcześniej.

Kibice szykowali się, że teraz o awans do "ósemki" zagra ona z broniącą tytułu Naomi Osaką. Rozstawiona z "13" Japonka uległa jednak Amandzie Anisimovej (60. WTA) 6:4, 3:6, 6:7 (5-10). Amerykanka powtórzyła swój największy sukces z Melbourne - poprzednio w 1/8 finału była tam w 2019 roku. W tym samym sezonie dotarła do półfinału French Open.