Poznaliśmy termin Memoriału Wagnera 2022

Siatkówka
Poznaliśmy termin Memoriału Wagnera 2022
fot. Cyfrasport
Polscy siatkarze wygrali Memoriał Wagnera w 2021 roku.

XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera zostanie rozegrany w dniach 11–13 sierpnia 2022 roku. W turnieju tradycyjnie wystąpią cztery reprezentacje.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to prestiżowy siatkarski turniej towarzyski, który jest rozgrywany corocznie. Pierwszą edycję zorganizowano w 2003 roku. Impreza organizowana jest dla uczczenia pamięci najsłynniejszego polskiego trenera, który doprowadził reprezentację Polski siatkarzy do mistrzostwa świata (Meksyk 1974) i olimpijskiego złota (Montreal 1976).

 

Zobacz także: Gdzie Polacy? Zaskakujące wyniki rankingu najlepszych siatkarzy 2021 roku

 

Pięć poprzednich edycji Memoriału Wagnera rozegrano w Tauron Arenie Kraków. W zeszłorocznej wygrali Polacy, którzy wyprzedzili Egipt, Norwegię i Azerbejdżan. Nagrodę dla najlepszego zawodnika (MVP) imprezy otrzymał Wilfredo Leon. O miejscu rozegrania tegorocznej imprezy organizatorzy mają poinformować w najbliższym czasie.

 

Memoriał Wagnera jest rozgrywany zwykle na około dwa tygodnie przed najważniejszym turniejem sezonu. W tym roku będzie dla podopiecznych trenera Nikoli Grbicia ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata, które zostaną rozegrane w Rosji w dniach 26 sierpnia – 11 września.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie