ME w piłce ręcznej 2022: Kolejna wysoka porażka polskich szczypiornistów

Piłka ręczna

Reprezentacja Polski nie miała szans w starciu ze Szwecją. Zawodnicy Patryka Rombla przegrali 18:28. Przypomnijmy, że to kolejna wysoka przegrana Biało-Czerwonych na tym turnieju. Dzień wcześniej przegrali z Norwegami różnicą 11 trafień.

Szwedzi prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty. Polacy utrzymywali kontakt z podopiecznymi Glenna Solberga do stanu 6:5 dla Szwecji. Od tamtego momentu do końca pierwszej części gry gracze "Trzech Koron" rzucili osiem goli, zaś Biało-Czerwoni zaledwie jednego. Polscy szczypiorniści byli bardzo nieskuteczni, co przełożyło się na wynik. Do przerwy przegrywali 6:14.

Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry. Nadal stroną dominującą byli Szwedzi. Szybko wyszli na dziesięciobramkowe prowadzenie przy stanie 7:17. W kolejnych minutach wicemistrzowie świata kontrolowali przebieg gry i nie pozwalali Polakom na wiele. W końcówce meczu Biało-Czerwoni przebudzili się i zdobyli cztery bramki z rzędu, lecz to było zdecydowanie za mało. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 18:28. Najlepszym zawodnikiem starcia został szwedzki bramkarz Tobias Thulin.

Przed Polakami zostały już tylko dwa mecze - z Rosją i Hiszpanią.

Polska - Szwecja 18:28 (6:14)

Polska: Mateusz Kornecki, Mateusz Zembrzycki - Arkadiusz Moryto 5, Przemysław Krajewski 5, Kamil Syprzak 3, Dawid Dawydzik 2, Rafał Przybylski 1, Szymon Sićko 1, Michał Olejniczak 1, Michał Daszek, Maciej Pilitowski, Ariel Pietrasik, Piotr Chrapkowski, Damian Przytuła, Jan Czuwara, Piotr Jędraszczyk.

Szwecja: Tobias Thulin - Emil Mellegard 4, Hampus Wanne 4, Fredric Pettersson 4, Isak Persson 3, Jim Gottfridsson 3, Eric Johansson 3, Albin Lagergren 2, Oscar Bergendahl 2, Lukas Sandell 2, Felix Claar 1, Karl Wallinius, Valter Chrintz, Jonathan Carlsbogard, Felix Moeller.

Kary: Polska - 6; Szwecja - 4 min.

Sędziowali: Ivan Pavicevic, Milos Raznatovic (Czarnogóra).