NHL: Kolejna kompromitacja Flyers

Zimowe
NHL: Kolejna kompromitacja Flyers
fot. PAP
Hokeiści Philadelphia Flyers po czwartkowym meczu w lidze NHL mają na koncie niechlubny wyczyn - po raz drugi w tym sezonie przegrali 10 spotkań z rzędu.

Hokeiści Philadelphia Flyers po czwartkowym meczu w lidze NHL mają na koncie niechlubny wyczyn - po raz drugi w tym sezonie przegrali 10 spotkań z rzędu. Niepożądane osiągnięcie przypieczętowali porażką na własnym lodowisku z Columbus Blue Jackets 1:2.

Po sześciu minutach trzeciej tercji i golach Olivera Bjorkstranda oraz Patrika Laine'a Blue Jackets prowadzili 2:0. Dopiero potem honorowe, jak się okazało, trafienie dla gospodarzy zdobył Gerald Mayhew.

 

Poprzednio w tym sezonie Flyers przegrali 10 kolejnych spotkań między 18 listopada a 18 grudnia. Po ośmiu pierwszych porażkach pracę stracił Alain Vigneault, ale pełniący od tego czasu funkcję tymczasowego trenera Mike Yeo nie był w stanie wiele zmienić.

 

Zobacz także: Szalony mecz w NHL! Dwie bramki w cztery sekundy i pewna wygrana Wild

 

Fala niepowodzeń wpłynęła na frekwencję na trybunach podczas domowych meczów "Lotników". Wcześniej były one regularnie zapełnione, a teraz nie brakuje pustych rzędów.

 

Poprzednim zespołem, który dwukrotnie w jednym sezonie przegrał 10 spotkań z rzędu w NHL, było Colorado Avalanche w rozgrywkach 2010/11.

 

Na najdłuższą serię porażek Flyers składa się 12 meczów z okresu luty-marzec 1999. Co najmniej 10 kolejnych pojedynków w jednym sezonie przegrali zaś dziewięć razy.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie