PGE Skra Bełchatów poznała rywala w ćwierćfinale Pucharu CEV

Siatkówka
PGE Skra Bełchatów poznała rywala w ćwierćfinale Pucharu CEV
fot. Cyfrasport

PGE Skra Bełchatów awansowała do ćwierćfinału Pucharu CEV, a w walce o najlepszą czwórkę zmierzy się w dwumeczu z rumuńskim klubem Arcada Galati. Hitem tego etapu rozgrywek będzie starcie dwóch rosyjskich drużyn Zenit Kazań – Kuzbass Kemerowo.

Bełchatowianie awansowali do ćwierćfinału po dwumeczu z bułgarskim Neftochimikiem Burgas. Na boisku rywala PGE Skra wygrała po tie-breaku, a promocję przypieczętowała zwyciężając w hali Energia 3:1.

 

Zobacz także: PGE Skra z awansem do ćwierćfinału Pucharu CEV

 

Polski zespół musiał poczekać na kolejnego rywala, który miał zostać wyłoniony z pary United Volleys Frankfurt – Arcada Galati. Ostatecznie zwycięsko z tej batalii wyszedł zespół z Rumunii. Oba spotkania zostały rozegrane w Gałaczu, a Arcada wygrała odpowiednio 3:0 i 3:2.

 

Rywal PGE Skry to aktualny mistrz Rumunii, a tytuł zdobył nie tylko w 2021 roku, ale również w sezonach 2018/19 i 2019/20. Ma również srebrny medal krajowego czempionatu (2017/18) oraz dwa brązowe (2015/16 i 2016/17). Arcadia zdobyła także Puchar (2017) i dwa Superpuchary Rumunii (2017, 2019).

 

Oba kluby są w trakcie ustalania terminów meczów. Zwycięzca z tej pary zagra w półfinale z wygranymi dwumeczu CEZ Karlovarsko – Tours VB.

 

Poznaliśmy już siedmiu z ośmiu uczestników ćwierćfinałów. Ostatniego wyłoni zaplanowany na 26 stycznia rewanżowy mecz CDV Guaguas Las Palmas – Volley Haasrode Leuven. W pierwszym spotkaniu Hiszpanie wygrali na wyjeździe 3:0. Największą niespodziankę 1/8 finału sprawili siatkarze francuskiego Tours VB, którzy wyeliminowali faworyzowaną Modenę (3:1, 2:3).

 

W walce o czołową czwórkę niezwykle interesująco zapowiada się starcie dwóch rosyjskich drużyn Zenit Kazań – Kuzbass Kemerowo.

 

Pary ćwierćfinałowe Pucharu CEV siatkarzy 2022:

 

PGE Skra Bełchatów – CSM Arcada Galati
Tours VB – ČEZ Karlovarsko
Zenit Kazań – Kuzbass Kemerowo
Vero Volley Monza – CDV Guaguas Las Palmas/Volley Haasrode Leuven.

RM, Polsat Sport, skra.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie