PŚ w skokach: Wiemy, gdzie odbędzie się zaległy konkurs!

Zimowe
PŚ w skokach: Wiemy, gdzie odbędzie się zaległy konkurs!
fot. PAP
Trzeci z odwołanych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich, który miał się odbyć w Sapporo, zostanie zorganizowany 25 lutego w Lahti.

Trzeci z odwołanych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich, który miał się odbyć w Sapporo, zostanie zorganizowany 25 lutego w Lahti - poinformowała międzynarodowa federacja (FIS). Gospodarzem dwóch pierwszych będzie w ten weekend Titisee-Neustadt.

W połowie grudnia informowano, że Titisee-Neustadt przejmie od Sapporo dwa odwołane konkursy. Kandydaturę do przeprowadzenia tych zawodów zgłaszała też Wisła.

 

Teraz wyjaśniła się kwestia lokalizacji trzeciego z indywidualnych konkursów. Jego gospodarzem będzie 25 lutego Lahti.

 

Zobacz także: Pekin 2022: Najlepsi Norwegowie mogą nie wystąpić na skoczni normalnej

 

Finowie rozszerzą więc pierwotnie zaplanowany program weekendowy o piątkowe zawody. Dzień później, zgodnie z planem, odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę kolejny konkurs indywidualny.

 

Japończycy zrezygnowali z przeprowadzenia wszelkich zawodów PŚ w skokach, także kobiet, z powodu rosnącej liczby przypadków zakażenia nowym wariantem koronawirusa - omnikronem. To drugi sezon z rzędu, kiedy z powodu pandemii COVID-19 odwołano zmagania w Sapporo.

 

Rok temu przejęło je niemieckie Klingenthal.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie