Alpejski PŚ: Kolejny triumf Sofii Goggii w zjeździe

Zimowe
Alpejski PŚ: Kolejny triumf Sofii Goggii w zjeździe
fot. PAP/EPA
Włoszka Sofia Goggia wygrała zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata zjazd w Cortinie d'Ampezzo.

Włoszka Sofia Goggia wygrała zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata zjazd w Cortinie d'Ampezzo. W piątym starcie w tej konkurencji w obecnym sezonie 29-letnia narciarka z Bergamo odniosła czwarte zwycięstwo i jest główną kandydatką do olimpijskiego złota w Pekinie.

W grudniu Goggia wygrała zjazdy w kanadyjskim Lake Louise (dwa) oraz w Val d'Isere we Francji. Przed tygodniem w austriackim Zauchensee miała groźnie wyglądający upadek, ale nie doznała poważniejszych obrażeń i w sobotę pokazała, że znów jest w dobrej formie, odnosząc 17. w karierze zwycięstwo w PŚ (12 w zjeździe, pięć w supergigancie).

 

Zobacz także: Pekin 2022: Najlepsi Norwegowie mogą nie wystąpić na skoczni normalnej

 

W sobotę pokonała trasę w czasie 1.06,98 i uzyskała 0,20 s przewagi nad drugą Austriaczką Ramoną Siebenhofer. Trzecie miejsce, ze stratą 0,26 s do Goggii, zajęła Czeszka Ester Ledecka. Polki nie startowały.

 

Na niedzielę w Cortinie d'Ampezzo planowany jest jeszcze supergigant. Ostatnia rywalizacja w konkurencjach szybkościowych przed igrzyskami w Chinach (4-20 lutego) odbędzie się 29-30 stycznia w Garmisch-Partenkirchen.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie