Arkadiusz Milik rozchwytywany! Kolejny gigant chce Polaka

Piłka nożna
Arkadiusz Milik rozchwytywany! Kolejny gigant chce Polaka
fot. PAP
Czy Arkadiusz Milik trafi niebawem do europejskiego GIGANTA?

Arkadiusz Milik to wciąż piłkarz Olympique Marsylia, ale nawet jeżeli Polak nie zagości na długo w tym pięknym francuskim mieście, nie powinien narzekać na brak ofert. Według "L'Equipe" reprezentantem Biało-Czerwonych zainteresowane są co najmniej trzy kluby!

Milik nie może zaliczyć tego sezonu do udanych, o czym świadczy zaledwie jeden gol w 12 meczach w Ligue 1. O ile poprzedni sezon i wejście Polaka do nowego zespołu po przenosinach z SSC Napoli był obiecujący, tak przeciągająca się kontuzja, a następnie zakażenie koronawirusem zatrzymało formę 27-letniego piłkarza u progu kolejnych rozgrywek.

 

Zobacz także: Kolejny problem Arkadiusza Milika! Czy to początek końca?

 

Stąd zaczęły pojawiać się coraz głośniejsze doniesienia medialne, jakoby Olympique Marsylia chciała po sezonie "pozbyć się" Milika. W klubie nie zamierzają na razie wykonywać pochopnych ruchów, zostawiając sobie w rezerwie wartościowego zmiennika, jakim jest obecnie Polak. Ten jednak może nie do końca być zadowolony z tej roli i spróbować poszukać nowego wyzwania.

 

A ze znalezieniem innego klubu nie powinno być problemu, bo Milik to nadal gorące nazwisko w europejskim futbolu. Francuska gazeta "L'Equipe" donosi, że zainteresowani urodzonym w Tychach zawodnikiem są Juventus - o czym mówi się już od dłuższego czasu, ale również w grze są Sevilla i RCD Mallorca. Zwłaszcza te dwa pierwsze kluby robią duże wrażenie. W Turynie doskonale pamiętają, że Milik kapitalnie radził sobie w Serie A w barwach SSC Napoli, mimo ciągłych kontuzji.

 

Na koniec warto zaznaczyć, że Milik jest piłkarzem OM od 2020 roku i jego statystyki dla tego klubu nie są złe. W 35 meczach strzelił bowiem 19 goli.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie