Maria Lasickiene i 21 lekkoatletów z Rosji dopuszczonych do startów w 2022 roku

Inne
Maria Lasickiene i 21 lekkoatletów z Rosji dopuszczonych do startów w 2022 roku
fot. PAP

Władze światowej lekkoatletyki (World Athletics) po raz kolejny skorygowały listę rosyjskich sportowców uprawnionych do rywalizacji w głównych zawodach pod neutralną flagą w 2022 roku, powiększając ją do 22 osób. W tym gronie jest mistrzyni olimpijska w skoku wzwyż Maria Lasickiene.

Jest także wicemistrzyni olimpijska w skoku o tyczce Anżelika Sidorowa czy brązowy medalista MŚ w skoku wzwyż Ilia Iwaniuk.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje Stanisław Grędziński

 

Rosja ma z listy ogłoszonej przez WA wybrać 20 lekkoatletów, którzy będa startować w tegorocznych międzynarodowych zawodach, m.in. w mistrzostwach świata w amerykańskim Eugene czy halowym czempionacie Europy w Belgradzie, kóry odbędzie się w marcu.

 

W 2021 roku limit rosyjskich sportowców dopuszczonych do startów był o połowę mniejszy. Został zwiększony w grudniu, bo jak uznała World Athletics Rosyjska Federacja Lekkiej Atletyki (RUSAF) czyni stałe postępy w walce z dopingiem.

 

Rosyjska federacja jest zawieszona w prawach członka World Athletics (wcześniej IAAF) od listopada 2015 roku w związku ze stosowaniem w tym kraju zorganizowanego dopingu. Zawieszenie Rosjan było wielokrotnie przedłużane.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie