ME piłkarzy ręcznych 2022: Niespodzianka w meczu Francuzów z Islandczykami

Piłka ręczna
Francuzi przegrali z Islandczykami.

Niespodzianką sobotniej serii spotkań grupy I rundy zasadniczej mistrzostw Europy pikarzy ręcznych, których gospodarzami są Słowacja i Węgry, była dotkliwa porażka niepokonanych dotąd mistrzów olimpijskich z Tokio Francuzów z Islandczykami 21:29 (10:17).

Na pozycji lidera umocniła się drużyna mistrzów świata Dania po wygranej z Chorwacją 27:25 (12:11). W trzecim sobotnim meczu w Budapeszcie Holandia pokonała Czarnogórę 34:30 (18:16).

Głównymi sprawcami nieszczęścia "Trójkolorowych" byli zdobywca 10 bramek Omar Ingi Magnusson oraz Viggo Kristjansson, który zaliczył dziewięć trafień. Islandczycy już po pierwszej połowie prowadzili różnicą siedmiu goli.

W niedzielę po dniu przerwy do gry powróci grupa II występująca w Bratysławie. Polacy, którzy już stracili szanse na awans do 1/2 finału, o 15.30 zmierzą się z Rosjanami.

Do półfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z obu grup tej fazy. Mecz o brązowy medal i finał - 30 stycznia w Budapeszcie.