Pekin 2022: Lolo Jones poza olimpijską reprezentacją USA

Zimowe
Pekin 2022: Lolo Jones poza olimpijską reprezentacją USA
fot. PAP/EPA
39-letnia Lolo Jones (z lewej), dwukrotna halowa mistrzyni świata w biegu na 60 m ppł (2008, 2010), która od kilku lat trenuje także bobsleje, nie pojedzie do Pekinu.

39-letnia Lolo Jones, dwukrotna halowa mistrzyni świata w biegu na 60 m ppł (2008, 2010), która od kilku lat trenuje także bobsleje, nie pojedzie do Pekinu na swoje drugie zimowe igrzyska. Nie znalazła się w składzie reprezentacji USA, choć jest aktualną mistrzynią globu.

Bobsleje uprawia od 2013, a rok później walczyła na igrzyskach w Soczi zajmując 11. lokatę z Jazmine Fenlator. W 2021 r. była lekkoatletka zdobyła złoty medal MŚ dla USA z… dwukrotną mistrzynią olimpijską (2010, 2014) w bobslejach w barwach Kanady - Kaillie Humphries. Ta ostatnia kilka tygodni temu otrzymała amerykańskie obywatelstwo.

 

Zobacz także: Pekin 2022: Najlepsi Norwegowie mogą nie wystąpić na skoczni normalnej

 

Oprócz Humphries, która ma dwa złote medale MŚ zdobyte dla USA, a w 2021 r. została pierwszą w historii mistrzynią globu w monobobie (konkurencji debiutującej w olimpijskim programie w Pekinie) w reprezentacji USA na igrzyska znalazły się Elana Meyers Taylor oraz debiutantki Sylvia Hoffman i Kaysha Love - poinformował krajowy komitet olimpijski.

 

O niezwykle silnej konkurencji w kadrze Amerykanek świadczy fakt, że w składzie na zimowe igrzyska w Pekinie zabrakło także, oprócz Jones, mistrzyni świata z 2020 i srebrnej z igrzysk w Pjongczangu (2018) - Lauren Gibbs.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie