PŚ w biathlonie: Triumf Benedikta Dolla w biegu ze startu wspólnego w Anterselvie

Niemiecki biathlonista Benedikt Doll wygrał w Anterselvie bieg ze startu wspólnego na 15 km, zaliczany do Pucharu Świata.

Niemiecki biathlonista Benedikt Doll wygrał w Anterselvie bieg ze startu wspólnego na 15 km, zaliczany do Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął broniący Kryształowej Kuli Norweg Johannes Thingnes Boe, a trzecie - jego rodak Sturla Holm Laegreid. Polacy nie startowali.

To trzecie w karierze zwycięstwo Dolla w PŚ, a pierwsze w tym sezonie. Niemiec ma też w dorobku m.in. złoty medal mistrzostw świata (2017) i dwa brązowe krążki igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Francuz Quentin Fillon Maillet, któremu w sobotę nie wyszło ostatnie strzelanie i zajął ósme miejsce.

Na godzinę 15 planowany jest start kobiecej sztafety 4x6 km z udziałem Polek. Ostatnia runda PŚ przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie (4-20 lutego) zakończy się w niedzielę.

W kalendarzu PŚ są jeszcze zawody w Kontiolahti (3-6 marca), Otepaeae (10-13 marca) oraz Oslo-Holmenkollen (17-20 marca).