Serie A: Inter Mediolan znów wystawił kibiców na próbę nerwów

Edin Dżeko strzelił zwycięskiego gola dla Interu Mediolan.

Inter Mediolan wygrał na stadionie San Siro z Venezią 2:1 w 23. kolejce i umocnił się na prowadzeniu we włoskiej ekstraklasie. Piłkarze gospodarzy znów wystawili kibiców na próbę nerwów. Zwycięską bramkę zdobył Bośniak Edin Dżeko dopiero w 90. minucie.

Drużyna z Wenecji prowadziła od 19. minuty, gdy do siatki trafił Francuz Thomas Henry. Wyrównał tuż przed przerwą Nicolo Barella.

Broniący tytułu Inter po raz kolejny w tym roku odniósł zwycięstwo dopiero w samej końcówce. W środę, również przed własną publicznością, pokonał Empoli 3:2 po dogrywce w 1/8 finału Pucharu Włoch, ale doprowadził do dodatkowego czasu gry dopiero w 91. minucie. Z kolei 12 stycznia zdobył Superpuchar Italii, wygrywając na San Siro z Juventusem Turyn 2:1, a zwycięskiego gola strzelił Chilijczyk Alexis Sanchez w 120. minucie.

W tabeli Inter, mający jeden mecz zaległy, wyprzedza o pięć punktów lokalnego rywala - AC Milan, który w niedzielę będzie podejmować na San Siro Juventus. Zajmujące trzecie miejsce Napoli traci do lidera już siedem punktów. W niedzielę zagra w Neapolu z zamykającą tabelę Salernitaną.