EBL: Pewne zwycięstwo Asseco Arki Gdynia nad GTK Gliwice

Asseco Arka Gdynia pokonała GTK Gliwice

W ważnym spotkaniu w dolnej części tabeli Energa Basket Ligi Asseco Arka Gdynia pokonała GTK Gliwice 84:68.

Gdynianie świetnie weszli w ten mecz, a po trójkach Jacobiego Boykinsa i Novaka Musicia prowadzili 6:0. Później skuteczny był jednak Roberts Stumbris, a po zagraniu Kristijana Krajiny przewagę zdobyło GTK. Jak się okazało - tylko na chwilę, bo swoje akcje kończyli Bartłomiej Wołoszyn i Anthony Durham. Rzuty z dystansu Daniela Gołębiowskiego i Stumbrisa oznaczały remis po 10 minutach - po 19. Drugą kwartę Asseco Arka ponownie rozpoczęła od serii 6:0, a świetnie radził sobie Filip Dylewicz. Nawet gdy Jabarie Hinds odrobił część straty, to szybko reagował na to Boykins. Po kolejnej trójce Wołoszyna gospodarze uciekali na 10 punktów. Ostatecznie po rzucie Musicia pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:39.

Dzięki zagraniom Wojciecha Tomaszewskiego na początku trzeciej kwarty przewaga zespołu trenera Milosa Mitrovicia powiększała się. Po późniejsze akcji Adriana Boguckiego wynosiła już 20 punktów. Straty zmniejszał lekko Krajina, starał się także Aleksander Wiśniewski, ale po kolejnych rzutach Boguckiego po 30 minutach było 70:54. Ostatnia część spotkania niewiele już zmieniła, ponieważ ekipa trenera Roberta Witki nie była w stanie odrobić tak dużych strat. Po kontrze wykończonej przez Boykinsa przewaga gdynian znowu wynosiła aż 20 punktów. Ostatecznie zwyciężyli 84:68.

Najlepszym graczem gospodarzy był Novak Musić z 18 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami. W ekipie gości po 14 punktów rzucili Kristijan Krajina i Roberts Stumbris.

Asseco Arka Gdynia - GTK Gliwice 84:68 (19:19, 32:20, 19:15, 14:14).

Asseco Arka Gdynia: Novak Music 18, Jacobi Boykins 15, Filip Dylewicz 12, Adrian Bogucki 10, Anthony Durham 9, Adam Hrycaniuk 7, Bartłomiej Wołoszyn 6, Wojciech Tomaszewski 5, Dominik Wilczek 2, Marcin Kowalczyk 0.

GTK Gliwice: Roberts Stumbris 14, Kristijan Krajina 14, Jabarie Hinds 12, Daniel Gołębiowski 7, Aleksander Wiśniewski 7, Filip Put 6, Matthew Williams 6, Aleksander Busz 2, Kacper Radwański 0, Damonte Dodd 0.