Ukraińskie media: Andrij Szewczenko doszedł do porozumienia z PZPN

Piłka nożna
Ukraińskie media: Andrij Szewczenko doszedł do porozumienia z PZPN
Fot. PAP
Andrij Szewczenko

Jak donoszą ukraińskie media, Polski Związek Piłki Nożnej doszedł do porozumienia z Andrijem Szewczenko w sprawie wysokości kontraktu na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Były trener Genoi jest jednym z faworytów do objęcia kadry Biało-Czerwonych.

Ciekawe wieści płyną do nas z Ukrainy, gdzie kanał vZbirna poinformował o porozumieniu zawartym między Andrijem Szewczenko i Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Obie strony miały zgodzić się na pensję w wysokości 2,5 miliona euro rocznie, a jedyną kwestią pozostałą do ustalenia jest rozwiązanie wciąż obowiązującej umowy z włoską Genoą.


Przypomnijmy, że kilka dni temu Szewczenko został zwolniony z funkcji trenera Genoi. W 11 spotkaniach wygrał tylko raz, trzykrotnie zremisował i poniósł aż siedem porażek. Wcześniej przez pięć lat prowadził drużynę narodową Ukrainy, z którą wystąpił w ćwierćfinale Euro 2020.

 

Od kilku dni Szewczenko jest jednym z faworytów do objęcia stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski po Paulo Sousie. Co ciekawe, według kilku źródeł w sztabie szkoleniowym ukraińskiego szkoleniowca miałby znaleźć się Jerzy Dudek, który w 2005 roku w barwach Liverpoolu obronił w finale Ligi Mistrzów decydujący rzut karny Szewczenki. Były bramkarz reprezentacji Polski miałby zostać asystentem selekcjonera.


Szewczenko to również były wybitny piłkarz. Występował m.in. w AC Milan i Chelsea FC. Jego największym indywidualnym osiągnięciem jest zdobycie Złotej Piłki za rok 2004.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie