ME w piłce ręcznej 2022: Polacy złożyli protest! Chodzi o mecz z Rosją

Piłka ręczna
ME w piłce ręcznej 2022: Polacy złożyli protest! Chodzi o mecz z Rosją
fot. PAP/EPA
Polacy złożyli protest w sprawie meczu z Rosją

Związek Piłki Ręcznej w Polsce postanowił złożyć protest do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, dotyczący meczu z Rosją na mistrzostwach Europy. Chodzi o bramkę zdobytą przez Sergieja Kosorotowa w ostatnich sekundach meczu.

Reprezentacja Polski rywalizowała z Rosją w meczu fazy zasadniczej mistrzostw Europy. Spotkanie było bardzo wyrównane. Na chwilę przed ostatnim gwizdkiem trafienie zanotował Michał Daszek. Biało-Czerwoni cieszyli się już ze zwycięstwa. Mimo to bardzo dobrym rzutem na kilka sekund przed końcem starcia popisał się Kostorow, który pokonał Mateusza Zembrzyckiego prawie z połowy boiska. Mecz zakończył się więc remisem 29:29, dzięki czemu podopieczni Patryka Rombla zdobyli pierwszy punkt w fazie zasadniczej czempionatu na Starym Kontynencie. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Szwedzkie media zaskoczone po meczu z Polską

 

Moment po straconej bramce Polacy dopatrzyli się błędu w akcji Rosjan. Kostorow przed rzutem wykonał cztery kroki, kiedy zasady jasno określają, że zawodnik bez kozłowania może wykonać tylko trzy.

 

Wideo przedstawiające błąd reprezentanta Rosji od razu pojawiło się na oficjalnym koncie ZPRP na Twitterze. "Lekcja matematyki: Policz kroki" - napisano w poście. 

 

Na tym samym koncie pojawiła się też informacja, jakoby polski związek miał składać protest w sprawie tej bramki. Post po chwili zniknął z Internetu. Informacja została jednak potwierdzona. Polacy za protest muszą zapłacić tysiąc euro, jak również są zobligowani do dostarczenia potwierdzających swoje stanowisko dokumentów. Jeszcze nie pojawiła się oficjalna decyzja EHF w tej sprawie.

 

- Potwierdzam, wystosowaliśmy pismo do EHF. Nie wiem, czy to da jakikolwiek efekt, czekamy na reakcję. Chcieliśmy pokazać, że nie zgadzamy się z decyzją. Bezpośrednio po meczu zapytaliśmy duet sędziowski o tę sytuację, usłyszeliśmy, że błędu kroków nie było - powiedział serwisowi sportowefakty.wp.pl Rombel.

 

Reprezentacja Polski obecnie plasuje się na ostatnim miejscu w grupie 2. Przez swoje wcześniejsze porażki Biało-Czerwoni nie mają szans na awans do kolejnego etapu turnieju. Swój ostatni mecz rozegrają z Hiszpanią.

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie