Pekin 2022: Skład reprezentacji Polski

Zimowe

Będzie się działo! Będą emocje! Będzie płacz, łzy radości oraz rozpaczy. Będą klęski oraz sukcesy. A to wszystko w odstępie kilkunastu dni podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie! Kto będzie dostarczał nam te emocje? Przedstawiamy reprezentację Polski, która wystąpi w azjatyckich zmaganiach.

Pięćdziesięciu siedmiu polskich sportowców wystąpi w zimowych igrzyskach w Pekinie. Skład reprezentacji zatwierdził zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Impreza odbędzie się w dniach 4-20 lutego.

 

Reprezentację stanowi 30 kobiet i 27 mężczyzn. Do Chin uda się także 71 osób współpracujących (w tym sztaby szkoleniowe i medyczne, członkowie misji, oficerowie covidowi).

 

Biało-Czerwoni w Chinach wystartują w biathlonie, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim, short tracku, biegach narciarskich, skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie alpejskim, snowboardzie i saneczkarstwie.

 

Najwięcej - 10 sportowców - będzie reprezentować Polskę w łyżwiarstwie szybkim. Po raz pierwszy od 1994 roku zabraknie natomiast bobsleistów.

 

Cztery lata temu w Pjongczangu Polskę reprezentowało 62 sportowców, którzy wywalczyli dwa medale. Po trzecie olimpijskie złoto w karierze sięgnął skoczek narciarski Kamil Stoch, a następnie z kolegami w konkursie drużynowym stanął na najniższym stopniu podium. 34-letni Stoch jest także w kadrze na Pekin. Będą to jego piąte w karierze igrzyska.

 

 

 

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie