ME w futsalu: Polska zremisowała ze Słowacją

Mistrzostwa Europy w futsalu są rozgrywane w Holandii.

Reprezentacja Polski zremisowała w Amsterdamie ze Słowacją 2:2 w swoim drugim meczu grupowym mistrzostw Europy w futsalu. Polacy zaczęli udział w turnieju od porażki z Chorwatami 1:3, a w sobotę zagrają z liderem, Rosją. We wcześniejszym wtorkowym spotkaniu tej grupy Rosja wygrała z Chorwacją 4:0.

Biało-czerwoni od początku spotkania z impetem ruszyli do natarcia, ale to rywale pierwsi mogli objąć prowadzenie, gdyby Matus Sevcik wykorzystał sytuację sam na sam z Michałem Kałużą.

Bramkarza Słowaków zaskoczył w 8. z daleka minucie Tomasz Kriezel, po podaniu Michała Kubika z autu. Rywale mogli przed przerwą wyrównać, bowiem po uderzeniu Tomasa Drahovsky’ego piłka odbiła się od słupka.

Po zmianie stron Słowacy zaatakowali, a gola mógł zdobyć… Patryk Hoły. Pomylił się minimalnie, lobując wysuniętego golkipera przeciwnika.

W 25. minucie Sevcik „zamknął” rozegranie z autu przy dalszym słupku i doprowadził do wyrównania. Kolejną akcję ofensywną skutecznie zakończył gwiazdor reprezentacji Słowacji Drahovsky. Uciekł lewą stroną boiska, nie dał się zablokować i płaskim strzałem pokonał Michała Kałużę.

Polacy zerwali się do natarcia, z dystansu strzelali Sebastian Leszczak, Mikołaj Zastawnik i Michał Marek. Za każdym razem bramkarz Marek Karpiak radził sobie bezbłędnie. Skapitulował po akcji Sebastiana Wojciechowskiego z Hołym.

Trenerowi biało-czerwonych Błażejowi Korczyńskiemu zależało na komplecie punktów, dlatego wprowadził w końcówce „lotnego” bramkarza, co jednak nie zmieniło wyniku.

Polska – Słowacja 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Tomasz Kriezel (7), 1:1 Matus Sevcik (25), 1:2 Tomas Drahovsky (28), 2:2 Patryk Hoły (33).

Polska: Michał Kałuża – Michał Kubik, Patryk Hoły, Dominik Solecki, Michał Marek – Tomasz Lutecki, Mikołaj Zastawnik, Tomasz Kriezel, Dominik Śmiałkowski oraz Sebastian Leszczak, Sebastian Grubalski, Sebastian Wojciechowski, Mateusz Madziąg.