ME w piłce ręcznej 2022: Cyrku z testami ciąg dalszy. Trzech Polaków z koronawirusem

Piłka ręczna
ME w piłce ręcznej 2022: Cyrku z testami ciąg dalszy. Trzech Polaków z koronawirusem
fot. PAP
Z kogo Patryk Rombel będzie mógł skorzystać przeciwko Hiszpanii?

Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował w specjalnym komunikacie, że kilku reprezentantów Polski po meczu z Rosją miało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Dzień później COVID-19 wykryto już tylko u jednego z nich. Na trzy godziny przed meczem z Hiszpanią, Patryk Rombel dowiedział się z kolei, że trzech jego podopiecznych: Mateusz Kornecki, Szymon Sićko oraz Malwin Beckman, nie będzie mogło wystąpić w ostatnim spotkaniu ME.

Oto treść komunikatu ZPRP, zaktualizowana około godziny 13:30:

 

"Związek Piłki Ręcznej w Polsce informuje, że przebywająca na mistrzostwach Europy reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych w przeprowadzonych przez Europejską Federację testach na SARS-CoV-2 uzyskała w ostatnich dniach następujące wyniki:

 

23 stycznia po meczu Polska- Rosja pozytywny wynik uzyskali Mateusz Kornecki, Szymon Sićko, Melwin Beckman, Patryk Walczak i Łukasz Wicha. Wszyscy zostali poddani izolacji.

 

24 stycznia po testach wykonanych w godzinach popołudniowych pozytywny wynik uzyskał Melwin Beckman (CT 32,88). Pozostali zawodnicy i sztab szkoleniowy uzyskali wynik negatywny.

 

Dzisiaj (25 stycznia) w godzinach rannych EHF wezwała do wykonania testów następujących zawodników: Szymona Sićko, Mateusza Korneckiego, Melwina Beckmana i Miłosza Wałacha, który 24 stycznia wieczorem dołączył do zespołu.

 

Ostateczny skład na mecz Polska - Hiszpania poznamy w chwili uzyskania wyników dzisiejszych testów. ZPRP informuje, że organizator nie określił konkretnej godziny przekazania wyników testów."

 

Aktualizacja:

 

O godzinie 12.34 organizator turnieju poinformował sztab reprezentacji Polski o trzech pozytywnych wynikach dzisiejszych testów. Szymon Sićko, Mateusz Kornecki i Melwin Beckman poza pozytywnym wynikiem testu uzyskali wskaźnik CT poniżej 30 w związku z powyższym nie wystąpią w ostatnim meczu fazy głównej przeciwko Hiszpanii. ZPRP informuje, że nadal nie otrzymał informacji dotyczącej wyniku testu Miłosza Wałacha.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: ME w piłce ręcznej 2022: Francja blisko awansu

 

Już przed rozpoczęciem mistrzostw Europy w organizmach kilku polskich zawodników wykryto obecność koronawirusa. W trakcie turnieju pojawiły się kolejne przypadki zakażenia biało-czerwonych COVID-19.

 

Reprezentacja Polski nie ma już szans na awans do półfinału ME. O najlepszą czwórkę w starciu z polskimi szczypiornistami będą za to walczyć Hiszpanie.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie