Pekin 2022: Karolina Bosiek i Damian Żurek nie wylecą w środę na igrzyska

Zimowe

Karolina Bosiek i Damian Żurek uzyskali pozytywne wyniki testu na koronawirusa - poinformował na Twitterze Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy PZŁS. W środę reprezentanci Polski mieli wylecieć do Pekinu na igrzyska olimpijskie.

- Karolina Bosiek i Damian Żurek nie wylecą jutro z reprezentacją do Pekinu (dolecą najprawdopodobniej na początku lutego). Niestety uzyskali pozytywne wyniki testów na COVID-19. Oboje czują sie dobrze - napisał na Twitterze Niedźwiedzki.

Zobacz także: Pierwsza zmiana w kadrze Polski na igrzyska

W poniedziałek ogłoszono kadrę Polski na igrzyska w Pekinie, jednak już dzień później doszło do pierwszej zmiany. Biegaczka narciarska Karolina Kukuczka zastąpiła Zuzannę Fujak z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19.

 

Polska reprezentacja liczy 57 sportowców - 30 kobiet i 27 mężczyzn. Biało-czerwoni w Chinach wystartują w biathlonie, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim, short tracku, biegach narciarskich, skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie alpejskim, snowboardzie i saneczkarstwie.

 

Cztery lata temu w Pjongczangu Polskę reprezentowało 62 sportowców, którzy wywalczyli dwa medale. Po trzecie olimpijskie złoto w karierze sięgnął skoczek narciarski Kamil Stoch, a następnie z kolegami w konkursie drużynowym stanął na najniższym stopniu podium.

 

jb, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie