Pekin 2022: Poczta Polska wydała znaczek z okazji igrzysk

Zimowe
Pekin 2022: Poczta Polska wydała znaczek z okazji igrzysk
fot. PAP
Poczta Polska wydała znaczek z okazji zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie

Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy z okazji zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W poniedziałek trafił on do placówek pocztowych w całym kraju w nakładzie 144 tysięcy sztuk.

Autor projektu, Jan Konarzewski, przedstawił w centralnej części znaczka symboliczny ślad pozostawiony przez narty na śniegu, a tuż obok logo Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

Oprócz znaczka Poczta Polska wydała kopertę, na której obok śladu nart znalazły się symbole siedmiu złotych medali olimpijskich – wszystkich, które w historii 23 startów w zimowych igrzyskach zdobyli reprezentanci Polski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Pekinie

 

- Najnowszy znaczek symbolicznie pokazuje obecnie najbardziej popularną wśród kibiców zimową dyscyplinę sportową – skoki narciarskie. Jego innowacyjny charakter oraz prosta i czysta grafika, przypominają 50. rocznicę zdobycia pierwszego polskiego "złota" w skokach narciarskich przez Wojciecha Fortunę w Sapporo - powiedział wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

 

 

Reprezentacja Polski na zimowe igrzyska w Pekinie liczy 57 zawodników, a jej największą gwiazdą jest trzykrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich Kamil Stoch.

 

Igrzyska w stolicy Chin odbędą się w dniach 4-20 lutego.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie