Puchar Narodów Afryki: Tragedia w Jaunde. 8 osób nie żyje

Piłka nożna
Puchar Narodów Afryki: Tragedia w Jaunde. 8 osób nie żyje
fot. PAP

Osiem osób poniosło śmierć w wyniku wybuchu paniki przed stadionem w Jaunde przed meczem 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Narodów Afryki - wynika ze wstępnego raportu kameruńskiego Ministerstwa Zdrowia.

O tragedii dopiero po zakończeniu spotkania poinformował Naseri Paul Biya, gubernator regionu. Według niego panika wybuchła, gdy na mogący pomieścić 60 tys. widzów stadion Olembe, którego pojemność ze względów sanitarnych ograniczono do 48 tys., próbowało dostać się ponad 50 tys. ludzi.

 

ZOBACZ TAKŻE - PNA: Awans Kamerunu do ćwierćfinału

 

Na początku informowano o sześciu ofiarach śmiertelnych i wielu rannych, w tym dzieciach, później resort zdrowia ogłosił, że życie straciło osiem osób.

 

"Niektórzy ranni są w strasznym stanie. Będziemy musieli ich przewieźć do specjalistycznej kliniki" - cytowała jedną z pielęgniarek agencja Associated Press.

 

Kamerun jest gospodarzem mistrzostw Afryki po raz pierwszy od 50 lat. Po zwycięstwie nad debiutującymi w imprezie Komorami 2:1 "Nieposkromione Lwy" awansowały do ćwierćfinału, w którym w sobotę spotkają się z Gambią.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie