Tauron Puchar Polski siatkarek: Przełożono mecz BKS Bostik Bielsko-Biała – #VolleyWrocław

Siatkówka
Tauron Puchar Polski siatkarek: Przełożono mecz BKS Bostik Bielsko-Biała – #VolleyWrocław
fot. PAP/Roman Zawistowski
Pucharowy mecz siatkarek BKS Bostik Bielsko-Biała nie odbędzie się w planowanym terminie.

Zaplanowany na piątek mecz 1/8 finału Pucharu Polski siatkarek BKS Bostik Bielsko-Biała – #VolleyWrocław został przełożony na 9 lutego - poinformował organizator rozgrywek. Powodem są przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w bielskim zespole.

Zwycięzca tego spotkania w kolejnej rundzie zmierzy się z lepszą drużyną meczu: Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów (pierwsza liga) – Grot Budowlani Łódź.

 

Zobacz także: Hit bez historii. Chemik pewnie pokonał Legionovię

 

W sobotę BKS poinformował, że dzień wcześniej - po zgłoszeniu niepokojących objawów wśród niektórych zawodniczek - zdecydowano się na przetestowanie całej drużyny.

 

"Niestety większość siatkarek uzyskało wynik dodatni. Klub poinformował o zdarzeniu odpowiednie służby oraz władze ligi" - można było przeczytać w klubowym komunikacie.

 

 

Z tego powodu przełożono mecz 16. kolejki Tauron Ligi siatkarek: Joker Świecie - BKS Bostik. Zgodnie z planem bielszczanki następny mecz ligowy mają rozegrać 4 lutego. Wówczas we własnej hali zmierzą się z UNI Opole. Jednak gdyby sytuacja zdrowotna bielszczanek nie uległa poprawie, to i to spotkanie zostanie przełożone.

 

W tabeli ekipa z Bielsko-Białej zajmuje 8. miejsce z dorobkiem 19 punktów.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie