Pekin 2022: Michela Moioli poniesie włoską flagę zamiast kontuzjowanej Sofii Goggii

Zimowe
Pekin 2022: Michela Moioli poniesie włoską flagę zamiast kontuzjowanej Sofii Goggii
fot. PAP/EPA
Michela Moioli poniesie włoską flagę podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Pekinie

Mistrzyni olimpijska z Pjongczangu (2018) w snowboardzie w konkurencji snowcross Michela Moioli poniesie włoską flagę podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Pekinie zamiast kontuzjowanej narciarki alpejskiej Sofii Goggi - poinformował krajowy komitet olimpijski.

Goggia, mistrzyni olimpijska (2018) w zjeździe, uważana za faworytkę igrzysk w konkurencjach szybkościowych, chce jednak wystąpić w Pekinie mimo kontuzji kolana, której doznała w niedzielnym supergigancie w Cortinie d'Ampezzo.

 

29-latka doznała, jak głosi komunikat federacji: "skręcenia lewego kolana, częściowego urazu więzadła krzyżowego, zoperowanego już w 2013 roku, małego złamania kości strzałkowej oraz urazu ścięgna mięśniowego". Rozpoczęła rehabilitację i nie traci nadziei na występ w Pekinie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pekin 2022: Montell Douglas pierwszą Brytyjką na letnich i zimowych igrzyskach

 

Moioli zdobyła w Pjongczangu pierwszy w historii złoty medal dla Włoch w snowboardzie. Pierwotnie 26-latka została wyznaczona do niesienia włoskiej flagi podczas ceremonii zamknięcia zmagań olimpijskich w Pekinie.

 

Igrzyska rozpoczną się 4 lutego. Supergigant kobiet zaplanowano na 11 lutego, a zjazd ma odbyć się cztery dni później. Prawdopodobnie tę pierwszą konkurencję Goggia "odpuści" i będzie przygotowywać się tylko do rywalizacji w zjeździe. 

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie