Pekin 2022: Montell Douglas pierwszą Brytyjką na letnich i zimowych igrzyskach

Zimowe
Pekin 2022: Montell Douglas pierwszą Brytyjką na letnich i zimowych igrzyskach
fot. PAP/EPA
Bobsleistka, a kiedyś lekkoatletka Montell Douglas jest pierwszą Brytyjką w historii, która ma szansę wystąpić w letnich i zimowych igrzyskach.

Bobsleistka, a kiedyś lekkoatletka Montell Douglas jest pierwszą Brytyjką w historii, która ma szansę wystąpić w letnich i zimowych igrzyskach. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to miejscem obu startów będzie... Pekin.

36-latka dostała powołanie do olimpijskiej reprezentacji bobsleistek. W 2008 r. w igrzyskach w Pekinie brała udział w sprincie na 100 m i sztafecie 4x100 m. - Zatoczenie "koła" po 14 latach, pod koniec mojej kariery sportowej, mnie oszałamia. Nigdy nie jesteś za stary, nigdy nie jest za późno! Zawsze powinieneś marzyć i marzyć, także o wielkich rzeczach – powiedziała Douglas stacji BBC.

 

Zobacz także: Pekin 2022: Karolina Bosiek i Damian Żurek nie wylecą w środę na igrzyska

 

Udało jej się to, czego nie zdołał uczynić słynny kolega-lekkoatleta Greg Rutherford, mistrz olimpijski z 2012 roku w skoku w dal. On nie wywalczył kwalifikacji olimpijskiej w konkurencji bobslejowych czwórek. Brytyjczycy wystawią w Pekinie tylko jedną taką załogę, którą poprowadzi Brad Hall. Rutherford chciał zostać siódmym sportowcem w historii, a z pierwszym z Wielkiej Brytanii, mającym w dorobku medal letnich i zimowych igrzysk.

 

- Przede mną było już wielu olimpijczyków na letnich i zimowych igrzyskach, ale ja bardziej niż czymkolwiek innym w karierze jestem podekscytowana faktem, iż będę częścią tego dziedzictwa. Czuję się nadal dziwnie, bo wcześniej dużo o tym myślałam, a teraz mogę odetchnąć z ulgą - dodała. Bobsleje uprawiać zaczęła w 2016 roku. W Pjongczangu dwa lata była rezerwową. Teraz jest pełnoprawną zawodniczką.

 

Igrzyska XXIV Olimpiady odbędą się w dniach 4-20 lutego, natomiast paraolimpiadę zaplanowano na okres od 4 do 13 marca. Pekin jest pierwszym w historii miastem, które zorganizuje zarówno letnie, jak i zimowe igrzyska.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie